TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wszystko o Matce Bożej (wersja S)

Niniejsza publikacja to wyjątkowa książka ukazująca postać Matki Bożej. Publikacja ta wpisuje się w cykl książek wydanych w serii „Wszystko o...”, przybliżających Czytelnikowi wiarę katolicką oraz promujących uniwersalne wartości chrześcijańskie.

Książki te zostały bardzo życzliwie przyjęte przez Czytelników, również tak wymagających, jakimi są kapłani czy biskupi, żywo przecież zainteresowani bliską im tematyką, bo związaną z pełnioną przez nich posługą w Kościele katolickim.

„Wszystko o Matce Bożej” składa się z czterech części. Pierwsza z nich odnosi się do nauczania Biblii nt. Matki Jezusa. Zawiera starotestamentowe zapowiedzi oraz ukazuje ich nowotestamentowe wypełnienie właśnie w osobie Najświętszej Maryi Panny.

Kolejny rozdział odsłania maryjne nauczanie Kościoła katolickiego, uwzględniając Jej tytuły, m.in. miano Bożej Rodzicielki oraz dogmaty maryjne, np. wniebowzięcie. Trzecia część książki prezentuje wybrane ośrodki kultu maryjnego zarówno w Polsce, jak i na świecie, np.: Częstochowę z Jasną Górą, francuskie Lourdes, portugalską Fatimę czy meksykańskie Guadalupe.

Czwarty rozdział przedstawia przejawy pobożności maryjnej, szczególnie te obecne w naszej Ojczyźnie, jak np. nabożeństwa majowe czy październikowe nabożeństwa różańcowe.

Tradycyjnie książka zaopatrzona jest w quiz wiedzy o Matce Bożej. Ilustrują ją zaś reprodukcje dzieł wybitnych artystów oraz poglądowe zdjęcia dotyczące tematyki maryjnej.

„Wszystko o Matce Bożej” to swoisty podręcznik wiary przeżywanej na co dzień. To również znakomita pomoc w nauczaniu religii i historii. Duży format sprawia, że książka jest niczym domowa galeria sztuki, prezentująca najpiękniejsze obrazy maryjne. Publikacja znakomicie nadaje się nie tylko jako codzienna lektura, ale także jako prezent.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Wydawnictwo Świętego Filipa Apostoła
Autor: Jacek Molka
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 96
Wymiar [mm]: 205x285
EAN: 9788380770157
ISBN: 9788380770157
ID: 360084

Zobacz również

Wszystko o Matce Bożej (wersja S)
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...