TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wszystko o różańcu, który może wszystko

Ocena:
(1 opinii)

Co mają ze sobą wspólnego zwycięstwo pod Chocimiem, cud Guadalupe i niewytłumaczalne naukowo przeżycie ośmiu zakonników w epicentrum wybuchu w Hiroszimie?

Jak udało się powstrzymać rozprzestrzeniającą się jak pożar herezję katarów w średniowiecznej Europie i dlaczego tysiące bezbronnych manifestantów mogło zwyciężyć uzbrojone po zęby oddziały wojska na Filipinach?

To różaniec, Psałterz anielski, kontemplacyjna modlitwa Kościoła, będąca skutecznym orężem przeciwko złu.

Każde Zdrowaś Maryjo jest jak uderzenie mnie w głowę. Gdyby chrześcijanie wiedzieli, jaką moc ma różaniec… to byłby mój koniec.

Szatan podczas egzorcyzmów

Skąd wzięła się najpopularniejsza modlitwa katolicyzmu, skąd liczba jej tajemnic? Jak to możliwe, że prosta modlitwa pustelników zauroczyła doktorów Kościoła?

Dlaczego dominikanie przedstawiali różaniec jako maryjną świątynię z piętnastoma tajemnicami jako ołtarzami, przed którymi błaga się o wstawiennictwo u Boga, a jezuici potraktowali różaniec jak „salę ćwiczeń” duchowych?

W niezwykłej książce specjalista-mariolog, Wincenty Łaszewski opisuje pasjonujące dzieje różańca, świętych zaangażowanych w krzewienie modlitwy i spektakularne cuda, które towarzyszyły ich misji.

Wielcy znani i nieznani: św. Dominik, Kartuz Dominik z Gdańska, Małgorzata Bawarska i Mechtylda z Hackeborn, bł. Alan de Rupe, św. Józef Herman, św. Jan Eudes, Jan Jakub Olier i Wincenty Pallotti.

Objawienia różańcowe z całego świata: Guadalupe, Lourdes, Gietrzwałd, Turyn i Fatima.

Krucjaty różańcowe, dające zwycięstwo pod Lepanto i Chocimiem i wyzwolenie Austrii spod okupacji Sowietów.

Nigdy nie sądziłeś, że historia różańca może być tak pasjonująca.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Polecam

Znakomite kompendium wiedzy o Różańcu, pięknie, fachowo interesująco napisane. Wiele tłumaczy, wyjaśnia, zachwyca i skłania do jeszcze pokorniejszej modlitwy. Profesor Łaszewski ma prawdziwy dar przekazywania.

autor opinii: Małgorzata Garlak-Niedziółka

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fronda
Autor: Wincenty Łaszewski
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 416
Wymiar [mm]: 165x235
EAN: 9788380790599
ISBN: 9788380790599
ID: 362887

Zobacz również

Wszystko o różańcu, który może wszystko
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...