TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wykład Liturgii Kościoła Katolickiego. Tom 1 cz. 1

Wspaniały siedmiotomowy "Wykład liturgii Kościoła katolickiego" może stać się prawdziwą ozdobą Twojej domowej biblioteczki! Ukazał się pierwszy tom tego monumentalnego dzieła w odnowionej szacie graficznej.

Monumentalny "Wykład liturgii Kościoła Katolickiego należy do najwybitniejszych dzieł arcybiskupa. Jest to jego opus vitae - "dzieło jego życia"; to w nim zawarł on owoc długoletnich badań i podróży. Pierwszy tom ukazał się w roku 1893 r., piąty tom nigdy nie ukończony nie zdążył się ukazać przed wybuchem wojny i został wydany dopiero w 1992 r. w Płocku.

"Wykład" jest bez wątpienia największym dziełem poświęconym liturgii rzymskiej w języku polskim, jest to magna carta polskiej liturgiki. To wspaniale ilustrowane dzieło zawiera ogromną ilość rysunków, szkiców i zdjęć oraz bardzo wiele materiału historycznego i archeologicznego. Autor dokładnie opisuje i ilustruje niemalże każdy element liturgii, omawia architekturę sakralną, paramenty, ceremonie i obrzędy liturgii i nabożeństw Kościoła Rzymskiego. Czwarty tom poświęcony jest brewiarzowi, a tom V liturgii Mszy św., w którym opisuje nie tylko ryt rzymski w swoich formach, ale także pozostałe ryty zachodnie.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Fundacja Pokolenia Benedykta XVI
Autor: Antoni J. Nowowiejski
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 1332
Wymiar [mm]: 170x245
EAN: 9788393017607
ISBN: 9788393017607
ID: 188398

Zobacz również

Wykład Liturgii Kościoła Katolickiego. Tom 1 cz. 1
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...