TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wykłady Druckera

Peter Drucker jest uznawany za ojca współczesnego zarządzania. Jego odważne i przemyślane nauki stanowią inspirację dla wielu liderów nawet po jego śmierci. Jednak był przede wszystkim utalentowanym i pełnym pasji nauczycielem. Sala wykładowa była dla niego świątynią i to właśnie w niej doskonalił wiele ze swoich prowokacyjnych i oryginalnych idei oraz dzielił się nimi ze studentami.

W 1975 roku młody były oficer Sił Powietrznych USA bez doświadczenia akademickiego rozpoczął pod kierunkiem Druckera studia doktoranckie z zarządzania na Uniwersytecie Claremont. Autor książki, William Cohen, przez cztery lata studiował pod jego okiem i jako pierwszy student tego programu uzyskał doktorat. Nauki Druckera dosłownie zmieniły jego życie. Po kilku latach Cohen powrócił do lotnictwa i awansował do stopnia generała dywizji. Ostatecznie został profesorem uniwersyteckim, konsultantem w dziedzinie zarządzania, autorem wielu książek i rektorem uniwersytetu - cały czas utrzymując przyjaźń ze swoim mistrzem.

Dzięki Cohenowi lepiej poznajemy Druckera - z całą jego mądrością, kreatywnością i humorem. Uczeń przedstawia nam wiele nauk oraz idei nieobecnych w niezliczonych książkach i artykułach ojca zarządzania, które dyskutował on ze swoimi studentami w trakcie wykładów oraz nieformalnych spotkań. Cohen wzbogaca te wypowiedzi anegdotami o osobowości mistrza, jego bezpretensjonalności oraz relacjach ze studentami. Pokazuje także, jak idee Druckera mogą być wykorzystane przez menedżerów do radzenia sobie ze współczesnymi wyzwaniami.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: MT Biznes
Autor: William C. Cohen
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 340
Wymiar [mm]: 170x240
EAN: 9788361732037
ISBN: 978-83-61732-03-7
ID: 196287

Zobacz również

Wykłady Druckera
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...