TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Wzrastanie Kościoła. Narzędzia i sposoby ożywienia wiary w parafii. Seria nowej ewangelizacji

Ocena:
(1 opinii)

Nowa Ewangelizacja w parafii - czy to możliwe? Tak! Allan Giffard opisuje doświadczenie różnych wspólnot chrześcijańskich pobudzonych do ewangelizacji.

Autor analizuje 35 czynników warunkujących rozrastanie się parafii czy wspólnoty, a następnie pokazuje, jak od podstaw wdrożyć projekt tak zwanych komórek parafialnych. Pomaga nakreślić wizję i utworzyć realny plan działania.

Podpowiada, jak pozyskać współpracowników, następnie wzbudzić w nich ducha misyjnego oraz jak podzielić obowiązki. Przedstawia kolejne etapy ewangelizacji stosowane przez prężnie rozwijające się parafie i wspólnoty.

Przedstawia błędy popełniane przez grupy parafialne, w których po początkowym dynamicznym wzroście następowała stagnacja.

Allan Giffard odpowiada na pytania:

  • Jak radzić sobie z oporem i sprzeciwem w trakcie przemian?
  • Jak zarządzać finansami?
  • Jak "wejść" w środowisko lokalne i nie zrazić do siebie ludzi?
  • Jak rozpoznać nadużycia i zagrożenia duchowe?
  • Jakie są cele i formy spotkań w ramach komórek parafialnych?

Niniejsza książka nie powstała "zza biurka", ale jest owocem wielu rozmów z pasterzami podejmującymi na co dzień trud ewangelizacji w swojej parafii. Siłą tej publikacji jest zebrane w niej doświadczenie.

Nowa pozycja z serii Nowa Ewangelizacja. Polecamy księżom, animatorom, odpowiedzialnym grup i wszystkim zainteresowanym tematem ewangelizacji w parafii i wspólnocie.

Wstęp do wydania polskiego napisał bp Grzegorz Ryś, Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski do spraw Nowej Ewangelizacji.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

"Dziwna to będzie opinia"

Z podwyższonym ciśnieniem przeczytałam pierwszych 30 stron książki.
Ponieważ w naszej parafii zmienił się proboszcz - pokazałam mu tę książeczkę .... a on mi ją "zabrał" !!! Powiedział: "ona już jest moja - oto pieniądze, ja nie mam czasu na jej szukanie - a pani postara się dla siebie o drugą". I tyle się naczytałam. Z tych 30 stron mogę powiedzieć tylko tyle: przestańmy wszyscy "dawać świadectwo" - czyli narzekać i ględzić, że
kościoły pustoszeją, że coraz mniej wiernych przychodzi itp, itd .....
Jest to moim zdaniem LEKTURA OBOWIĄZKOWA dla każdego, kto uważa się za chrześcijanina - ale tak naprawdę, nie bardzo wie, co to oznacza - jak widać z obserwacji naszego życia codziennego. Ta książka - to potężna inspiracja do spojrzenia prawdzie w oczy - by zobaczyć jakim się było - a jakim być się powinno - żeby parafia podniosła się z odrętwienia.

autor opinii: Monika Cyraniak

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Przystanek Jezus
Autor: Pierre-Alain Giffard
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 240
Wymiar [mm]: 144x205
EAN: 9788363739058
ISBN: 9788363739058
ID: 335894

Zobacz również

Wzrastanie Kościoła. Narzędzia i sposoby ożywienia wiary w parafii. Seria nowej ewangelizacji
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...