TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Z prasy wzięte

Kogo interesuje katolicki głos na temat mobbingu, Internetu albo związków homoseksualnych, kogo ciekawi relacja z pobytu kard. Dziwisza na Kubie, ten powinien sięgnąć po tę książkę. Autor nie unika trudnych tematów: oczyszczenie kościoła z grzechu we własnych szeregach (mowa o pedofilii) jest jednym z nich. Zaangażowanie polityczne duchownych jest kolejnym.

Ksiądz Rzecznik proponuje nam swoje rozważania nad "grzechami społecznymi", jak je nazwał papież Jan Paweł II. Przypomina też słowa ówczesnego kard. Ratzingera o tym, że demokracja "potrzebuje fundamentalnych prawd, których sama w sobie nie posiada, a które może jej zaoferować chrześcijaństwo".

Dotyka tematyki dialogu chrześcijańsko-muzułmańskiego i polsko-rosyjskiego. Jednym słowem: dla każdego coś trudnego. Nie trzeba się ze wszystkim zgadzać, ale nie można tych wypowiedzi ignorować, tak jak nie można ignorować problemów w tej książce poruszonych. Same problemy? A jednak: z tej książki przemawia (mówię to jako ewangelik) pogodny, chrześcijański optymizm. Taka książka mogła powstać chyba tylko w Krakowie /Jarosław Gugała/.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Salwator
Autor: ks. Robert Nęcek
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 206
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788375801897
ISBN: 978-83-7580-189-7
ID: 183501

Zobacz również

Z prasy wzięte
23.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...