TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Z zawodu jestem Papieżem. Anegdoty z życia Jana Pawła II (+ CD)

"Z zawodu jestem Papieżem" to zbiór niepublikowanych dotychczas w Polsce ponad 400 anegdot, opowieści i epizodów zaczerpniętych z życia Jana Pawła II. Skrupulatnie spisał je i zebrał w jednym tomie dziennikarz Wolfgang Broer.

Jedna z amerykańskich stacji telewizyjnych wysyła do Krakowa znanego publicystę, Jamesa Michenera, aby przeprowadził wywiad z Kardynałem Wojtyłą. Już po nagraniu Michener stwierdza: "Dobrze to wyszło". A Karol Wojtyła odpowiada oschle: "Czekam więc na propozycję z Hollywood. Wcześniej byłem aktorem".

"Z zawodu jestem Papieżem" w całej pełni ukazuje naturę i osobowość Karola Wojtyły. Papież Polak przełamał sztywny watykański protokół na nowo ożywiając w dużym stopniu zapomnianą cnotę chrześcijan - poczucie humoru.

Dzięki zebranym epizodom można się dowiedzieć, z jakich licznych względów Jan Paweł II był "pierwszym Papieżem, który"... Książka prezentuje początki pontyfikatu i kontrast między żywą, spontaniczną naturą Papieża, a etykietą obowiązującą w Watykanie.

Opisane sytuacje wyraziście pokazują, dlaczego "Papież ze Wschodu" był tak bardzo kochany i z jakiego powodu cieszył się ogromną popularnością.

Wróciwszy do Watykanu ze swojej podróży po Polsce, Jan Paweł II telefonuje do Warszawy i oświadcza Gierkowi: "Poprzez tę wizytę poczyniliśmy kolejny krok ku normalizacji stosunków między państwem a Kościołem w Polsce. Byłoby zatem jak najbardziej na miejscu, aby pozwolono nam teraz na budowę nowej katedry". "Nie ma problemu" - mówi Gierek. - "Stawiam tylko jeden warunek: to musi być katedra pod wezwaniem świętego Leonida" (chodzi o Leonida Breżniewa, I sekretarza KPZR, o którym było wiadomo, że jest już stary i bardzo schorowany). "A to nie jest dla nas żaden problem" - odpowiada Papież. - "Ale pod jednym warunkiem. Musicie dostarczyć relikwie".

Oddając w Państwa ręce tę wyjątkową książkę pragniemy, by również za jej sprawą Karol Wojtyła, Wujek Lolek, Jan Paweł II, Papież Polak był wciąż wspominany jako człowiek pełen serdeczności i wyrozumiałości dla innych. Papież kochał ludzi, był na nich szczerze otwarty. Był też błyskotliwie dowcipny. Takim portretuje go ta książka.

Do każdego egzemplarza książki dołączony jest audiobook (format mp3), na którym Tomasz Kammel czyta pełny tekst książki.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Virgo
Autor: Wolfgang Broer
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 230
Wymiar [mm]: 150x210
EAN: 9788392387961
ISBN: 9788392387961
ID: 199825

Zobacz również

Z zawodu jestem Papieżem. Anegdoty z życia Jana Pawła II (+ CD)
39.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 1-3 dni
  • Dostawa za jedyne 7.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...