TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Zamyślenia nad słowem Pana. Wybór homilii na niedziele, uroczystości i święta

Miałem okazję wielokrotnie osobiście słuchać kazań Księdza Biskupa Jana. Nie bardzo wiedziałem, co bardziej podziwiać: czy kompetencję i głębię jego wyjaśnień, czy też piękno słowa, a przy tym prosty i bezpośredni sposób jego przekazywania.

Tylko w ten sposób słowo to mogło stać się pokarmem i światłem na drodze chrześcijańskiego życia. Posiadał przy tym ogromną łatwość mówienia i wczucia się w sytuację słuchaczy. Z równym zainteresowaniem umiał mówić do środowisk uczonych, jak i prostego ludu Bożego.

Doskonałe, teoretyczne przygotowanie pozwalało jemu głęboko wnikać w myśl Autora natchnionego i dzięki temu docierać do zamysłu samego Boga. Jednocześnie przez wczucie się w sytuację słuchaczy znajdował drogę do ich serc.

Wydany obecnie tom homilii pt. „Zamyślenia nad słowem Pana”, jak wskazuje na to podtytuł, nie jest zbiorem jednolitym. Książka zawiera 39 homilii, które w okresie dziesięciolecia, w latach 1988–1998, opublikował na łamach „Współczesnej Ambony”.

Wartość obecnego tomu, opublikowanego przez Wydawnictwo „Bernardinum” polega na tym, że zawarte w nim homilie zostały w całości osobiście przygotowane przez samego Kaznodzieję.

Stanowią one zatem najbardziej autorytatywne źródło do poznania nie tylko treści głoszonych homilii, ale także stylu, języka, duchowości i osoby czcigodnego Kaznodziei.

Powiedziałbym, że właśnie w tych homiliach, pomimo śmierci, nadal żyje i ukazuje się najbardziej prawdziwy obraz człowieka, kapłana, biskupa i duszpasterza.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Bernardinum
Autor: bp Jan B. Szlaga
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 256
Wymiar [mm]: 141x200
EAN: 9788378236474
ISBN: 9788378236474
ID: 340904

Zobacz również

Zamyślenia nad słowem Pana. Wybór homilii na niedziele, uroczystości i święta
29.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...