TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Zapomniana Ewangelia. Powrót do źródła

Każdy nowy okres w dziejach niesie ze sobą nadzieje i idące za nimi postanowienia zmian. Ta książka jest próbą wskazania Kościołowi, stojącemu na progu nowego tysiąclecia, kierunku takich zmian.

Dziś – może bardziej niż kiedykolwiek dotąd – Kościół winien na powrót stać się wspólnotą, jaką był w swych początkach, a nie pozostawać jedynie instytucją, którą stał się przez wieki.

Katolicy powinni na nowo uświadomić sobie, że tworzą bratnią wspólnotę wobec chrześcijan innych obrządków, a nie są Kościołem-matką dla pozostałych wspólnot chrześcijańskich. Wspólnie ponosimy bowiem odpowiedzialność za rozłam, jaki przed wiekami dokonał się w Kościele.

Wierzący powinni wyjść z "katolickiego getta" i nie tylko otworzyć się na dialog ekumeniczny z chrześcijanami, ale też sprawić by niewierzący chcieli uczestniczyć w tej rozmowie o wspólnej historii i przyszłości. To tylko niektóre myśli, jakimi Enzo Bianchi dzieli się z czytelnikami, odpowiadając sobie na pytanie, jak dziś można czytać Ewangelię, wierzyć i mówić o Bogu chrześcijan.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Enzo Bianchi
Ilość stron: 208
Wymiar [mm]: 135x208
EAN: 9788389645753
ISBN: 83-89645-75-0
ID: 18477

Zobacz również

Zapomniana Ewangelia. Powrót do źródła
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...