TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Zawstydzić silnych. Wyzwanie nienarodzonego życia

Ocena:
(2 opinii)

Poruszająca historia rodziców nienarodzonego dziecka, którzy stanęli przed dramatycznym wyborem.

Sarah Williams miała wkrótce zostać mamą, jednak badanie ultrasonograficzne zmieniło radosne oczekiwanie w płacz. Kiedy dowiedziała się, że dziecko w jej łonie nie przeżyje porodu, stanęła wobec dylematu, którego obawiają się wszyscy rodzice.

"Zawstydzić silnych" to autobiograficzna relacja opisująca dramatyczne wydarzenia z życia autorki, a zarazem poruszająca opowieść o sile miłości potężniejszej niż śmierć.

Sarah i Paul - rodzice dwóch radosnych dziewczynek - spodziewają się przyjścia na świat trzeciej córki. Jednak badanie ultrasonograficzne przeprowadzone w dwudziestym tygodniu ciąży przynosi nieodwołalny wyrok: dysplazja - śmiertelne zniekształcenie szkieletu.

Lekarze nie dają dziecku żadnych szans. Płód z pewnością nie przeżyje porodu - z medycznego punktu widzenia aborcja wydaje się jedynym sensownym rozwiązaniem.

Jednak Sarah i Paul podejmują heroiczną decyzję o urodzeniu córki. Cerian, co po walijsku znaczy "umiłowana", staje się częścią rodziny i całkowicie zmienia sposób myślenia autorki i jej męża o tym, co silne i słabe, zdrowe i chore, normalne i nienormalne.

Dostrzegając kruchość i bezbronność nienarodzonej córeczki, rodzice utożsamiają się z Bożym spojrzeniem na świętość ludzkiego życia. W kolejnych rozdziałach wzruszony czytelnik towarzyszy autorce w przepięknej opowieści o wpływie nienarodzonego maleństwa na życie i wiarę całej rodziny.

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Bardzo dobra książka

Książka bardzo wzruszająca, przenikająca do głębi. Bóg chce nam pokazać życie tam gdzie po ludzku widzimy śmierć. Plany Boże są zadziwiające, ale pełne miłości do nas.

autor opinii: Anna

Bardzo dobra książka

Moim zdanie książka która porusza serce i uwrażliwia na sposób w jaki podchodzimy do życia i do innych ludzi, też do tych słabych i bezradnych. Książka też o wspaniałe rodzinie i dzielnej kobiecie, co mobilizuje do przemyślenia własnych postaw

autor opinii: Aśka G

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: AETOS Media
Autor: Sarah Williams
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 172
Wymiar [mm]: 135x205
EAN: 9788361097006
ISBN: 978-83-61097-00-6
ID: 209594

Zobacz również

Zawstydzić silnych. Wyzwanie nienarodzonego życia
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...