TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ze Światłem na ziemi mroku. Sytuacje - refleksje - modlitwy

Ta niewielka książka to zbiór notatek związanych z okresem mojej posługi duszpasterskiej w kilku dużych miastach Rosji i Białorusi: Kaliningradzie, Moskwie, Sankt Petersburgu i Gomlu (Homlu) w roku 2003, a potem w latach 2008–2016, choć kilka tekstów dotyczy także sytuacji, które rozegrały się w tamtym okresie w Polsce i we Włoszech. Zastanawiałem się, czy warto, aby ujrzały one światło dzienne, ale dwie okoliczności – 50. rocznica moich urodzin i 25. rocznica święceń – które wypadły właśnie w 2016 roku, kiedy tę posługę kończyłem, stały się zachętą do zapisania wspomnień, towarzyszących im myśli i modlitw z tamtych lat. Jeszcze jednym powodem był przeżywany wówczas w Kościele Rok Miłosierdzia zainicjowany przez Ojca Świętego Franciszka: przecież Wschód to z pewnością jedno z tych miejsc, w których powinno się głosić miłość i dobroć Boga do grzeszników. Przecież to kraina, którą przez siedemdziesiąt lat okrywał mrok. Mam nadzieję, że teksty te pomogą czytelnikowi zbliżyć się do Boga i poznać Jego miłość objawioną w Jezusie Chrystusie, że pomogą odkryć prawdziwe oblicze Boga Ojca, który kocha nas i z każdym z nas pragnie nawiązać relację miłości. Bardzo pragnę, by przyczyniły się one do przeżycia spotkania z naszym Stwórcą.

Moja przygoda związana z posługą duszpasterską na Wschodzie rozpoczęła się w 2003 roku w Kaliningradzie, gdzie przebywałem przez rok. To było preludium. Pięć lat później, w 2008 roku, zostałem posłany już jako kapłan‑katechista wędrowny Drogi Neokatechumenalnej do Rosji, a następnie na Białoruś, gdzie przebywałem do drugiej połowy 2016 roku.

Książka opisuje moje wewnętrzne doświadczenia i przeżycia. Odzwierciedla chwile radości i smutku, cierpienia i pokoju, walkę z pokusami i zmagania z samym sobą. Jest relacją ze spotkań z ludźmi, których Pan postawił na drodze mojego życia. Jest także świadectwem tego, że tu, na Wschodzie, Bóg żyje i nadal prowadzi historię zbawienia świata.

 

Ks. Krzysztof Zapała, fragment Wprowadzenia

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Norbertinum
Autor: Krzysztof Zapała
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 137
Wymiar [mm]: 120x200
EAN: 9788372226549
ISBN: 978-83-7222-654-9
ID: 429537

Zobacz również

Ze Światłem na ziemi mroku. Sytuacje - refleksje - modlitwy
30.00 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...