TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ziemia Święta. Przewodnik po Izraelu, Synaju i Jordanii śladami starożytności

Dzieje Ziemi Świętej to historia ludzkości w pigułce. W ciągu wieków ścierały się tu plemiona i imperia, odciskając swój znaczący ślad. Nic więc dziwnego, że na tak stosunkowo małym obszarze znajdziemy całe mnóstwo różnorodnych zabytków i pozostałości archeologicznych, prawdziwe skarby cywilizacji.

Dla wielu osób podróż do Ziemi Świętej to, obok duchowego przeżycia związanego z pielgrzymowaniem po ziemskich śladach Jezusa, także niezwykła wizyta w tym jedynym w swoim rodzaju muzeum świata.

O wielu takich fascynujących miejscach od Masady przez Megiddo po Petrę opowiada niniejszy przewodnik. Praktycznym opisom, które zostały ujęte w kilku rozdziałach odpowiadających danym regionom geograficznym, towarzyszą piękne fotografie zabytków, rysunki, plany twierdz, zamków czy założeń urbanistycznych starożytnych miast.

Fabio Burbon uzyskał wykształcenie klasyczne, specjalizuje się w problematyce cywilizacji starożytnych i historii sztuki. Opublikował m.in. wydaną w języku polskim książkę "Petra. Sztuka i historia. Przewodnik po stolicy Nabatejczyków" (Arkady 2001).

Enrico Lavagno jest ekspertem od kultur Wschodu, współpracuje ze znanym z opracowań albumowych renomowanym wydawnictwem "White Star", dzieląc się swoją wiedzą w dziedzinie archeologii, historii i sztuki.

Odbiorcy:

  • szerokie grono czytelników, szczególnie osób zainteresowanych bogatą historią Ziemi Świętej, jej kulturą i zabytkami

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?

  • profesjonalnie opracowany tekst przybliżający historię danego regionu, typową dla tego obszaru architekturę oraz atrakcje archeologiczne
  • wspaniałe zdjęcia zabytków i pozostałości starożytnych osad
  • liczne ciekawostki dotyczące atrakcyjnych kulturowo miejsc w Jerozolimie, północnym i południowym Izraelu, Synaju oraz Jordanii
  • praktyczny indeks miejsc oraz mapy ułatwiające odnalezienie szukanej miejscowości czy obiektu

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Jedność
Autor: Fabio Bourbon, Enrico Lavagno
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 232
Wymiar [mm]: 175x250
EAN: 9788376608952
ISBN: 9788376608952
ID: 293050

Zobacz również

Ziemia Święta. Przewodnik po Izraelu, Synaju i Jordanii śladami starożytności
38.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 1-3 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...