TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ziemia Boga w 20 tajemnicach

Ja się za tę książkę nie zabrałem. To ona zabrała się za mnie.

Paul Badde
To książka tyleż mądra, co trzymająca w napięciu. W samym środku tak boleśnie dotkniętej ziemi Badde wydobywa rzeczywistość wznoszącą się ponad brutalną codzienność tego miejsca.

"Der Spiegel"

Jest życie przed Jerozolimą i życie po Jerozolimie - mówiłem przyjaciołom, by wyjaśnić im, dlaczego mam takiego kręćka na punkcie tego miasta. To był "syndrom jerozolimski". Korzystałem z każdej sposobności, żeby tam wrócić, każdy pretekst był dobry. Aż pewnego razu - w Roku Jubileuszowym 2000 - obudziłem się tam już nie jako podróżny, tylko jako obywatel miasta.

Oto nagle nie mieszkałem już na Thierschplatz w Monachium, tylko dwie minuty drogi od Bramy Damasceńskiej. Inaczej niż dawniej, gdy jako reporter odbywałem w to miejsce samotne przeważnie podróże, nie wyruszaliśmy (z żoną Ellen) z wypchanym portfelem, kartonem papierosów i torbą podróżną pełną przewodników. Jechaliśmy... z różańcem w przegródce na papierosy między siedzeniami kierowcy i pasażera naszego audi.

Zbliżyć się do Ziemi Świętej w modlitwie, a nie tylko w gadaninie. Nigdy wcześniej na to nie wpadłem. Dlatego kiedyś wreszcie musiałem o tym napisać. Ja się za tę książkę nie zabrałem. To ona zabrała się za mnie.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Niecałe
Autor: Paul Badde
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 320
Wymiar [mm]: 140x205
EAN: 9788364453021
ISBN: 978-83-64453-02-1
ID: 275173

Zobacz również

Ziemia Boga w 20 tajemnicach
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...