TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Złote jabłka Kaina

Ocena:
(3 opinii)

Ryszard Hop - autor powieści: "Nieznany uczeń Jezusa", "Zaplątane anioły"; zbiorów opowiadań i scenariuszy filmowych.

"Złote jabłka Kaina" - alegoryczna, prowokacyjna, współczesna powieść grozy. To studium jednego z najbardziej niweczących uczuć: strachu przed niespełnieniem się naszych pragnień.

Tytułowym Kainem jest bogaty przedsiębiorca Albert Storczyński, który nie waha się przed popełnianiem zbrodni, aby tylko piąć się wyżej po drabinie sukcesu. W panoramie jednego z najpiękniejszych polskich miast, Przemyśla i pośród urzekającej przyrody Bieszczadów możemy obserwować duchowe zmagania, które jako areny potrzebują ludzkiego serca.

Opinie naszych Klientów (3 opinii)Napisz swoją opinię

Nie poruszyła mnie ta historia

Zbyt banalna, może dlatego że czytałam wiele innych dużo lepszych, ale to tylko moja skromna opinia.

autor opinii: Alina Rolla

Świetna powieść grozy

"Złote jabłka Kaina"to powieść, która mnie bardzo zaskoczyła. W sensie pozytywnym oczywiście. Oczekiwałam czystej rozrywki, a czytając ją otrzymałam nie tylko rozrywkę i mile spędzone chwile, ale też bardzo potężną dawkę optymizmu i życiowej mądrości. Utwierdziłam się w swoim przekonaniu o tym, co jest w życiu ważne.
Polecam tę książkę wszystkim, którzy lubią mile spędzać czas na czytaniu frapujących opowieści.

autor opinii: Malwina Jaworska

Powieść grozy

Nie każda powieść grozy musi być naiwna, straszyć i mamić nas wampirami czy innymi stworami umysłu, których naprawdę nie ma. Taką powieścią jest „Złote jabłka Kaina”. To powieść bardzo dobrze napisana, którą czyta się jednym tchem. I pobać się też możemy, jeśli naprawdę to lubimy. Czego możemy się bać czytając tę powieść? Odpowiadam: Możemy się bać zła tkwiącego w każdym z nas, zła, z którym możemy wygrać, jeśli zdamy sobie z niego sprawę.
W powieści tej spotykamy też piękno, piękno wspaniałych zakątków naszego kraju, piękno kwiatów i budowali, a przede wszystkim – piękno duszy człowieka, który nie zamierza krzywdzić innych. I to właśnie piękno jest zagrożone. Przez jakie siły? Dowiesz się sięgając po tą książkę, moim zdaniem naprawdę wyjątkową nie tylko na naszym rynku.
Przez karty powieści przesuwa się wiele barwnych postaci. Jedną z nich jest młoda dziewczyna Klaudia, która pokrzywdzona przez los, nie załamuje się, tylko szuka miłości, niosąc przy okazji innym pomoc i nadzieję.

autor opinii: Karol

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Pomoc. Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa
Autor: Ryszard Hop
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 314
Wymiar [mm]: 130x200
EAN: 9788372569493
ISBN: 978-83-7256-949-3
ID: 360142

Zobacz również

Złote jabłka Kaina
27.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...