TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Zwyczaje i obyczaje Żydów Mesjańskich

Każda kultura ma swoje tradycje. Czy będzie to Izrael, Kongo, Chiny czy Polska, szybko spostrzeżemy, że tradycja stanowi istotne podłoże codziennego życia. Nawet ci, którzy odżegnują się od wszelkich tradycji, tak czy inaczej ustalają własną, nową tradycję. Autor zadaje w tej książce pytanie nie o to, czy Żydzi wierzący w Mesjasza powinni pielęgnować stare tradycje, ale o to, jakie powinno być do nich podejście.

Niniejsza książka traktuje o pewnych tradycjach i obyczajach żydowskich, których dobre zrozumienie może stać się dla każdego wierzącego w Słowo Boże inspiracją pomagającą mu zrozumieć kulturę świata biblijnego. Każdy chrześcijanin zdaje sobie przecież sprawę, że Mesjasz żył jako Żyd w ziemi izraelskiej. Nosił hebrajskie imię Jeszua („Jahwe zbawia”), Żydami byli też wszyscy Jego pierwsi uczniowie.

Książka przedstawia więc obyczaje żydowskie, które mogą zainteresować chrześcijan, ponieważ tych zwyczajów przestrzegał sam Jezus. Każdy rozdział ukazuje tło historyczne, tradycję żydowską i związki określonego zwyczaju z Nowym Testamentem oraz przedstawia praktyki Żydów wierzących w Mesjasza.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Vocatio
Autor: Barney Kasdan
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 160
Wymiar [mm]: 125x195
EAN: 9788374921794
ISBN: 9788374921794
ID: 225299

Zobacz również

Zwyczaje i obyczaje Żydów Mesjańskich
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...