TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Życie duchowe w mieście

Przedstawić osobę ludzką, jedyną i bezcenną w oczach Boga, w królewskiej godności kapłańskiej, do uczestnictwa w której zaprasza nas święty Piotr, a także w łasce, jaką może jej dać sakrament małżeństwa ze swoimi tajemniczymi, symbolicznymi bogactwami; nauczyć się otwierać wspólnie Biblię - zamknięta, jednoczy chrześcijan, otwarta - wywołuje spory, sprawić, by Biblia stała się drogą jedności; dać się ogarnąć adoracji liturgicznej Boga - źródła wszelkiego Piękna, nawet jeśli w naszych czasach Piękno nie znajduje się w centrum artystycznych poszukiwań; raz jeszcze podjąć rozważania celów ostatecznych, gdyż może one właśnie są zasadniczym powodem braku jedności - oto najważniejsze tematy, które podjął Paul Evdokimov, jedna z czołowych postaci Kościoła prawosławnego we Francji.

Niniejsza książka pozwala dotrzeć do głębi myśli, która zawsze będzie dążyć do tego, by połączyć bogactwa chrześcijańskiego Wschodu i Zachodu, gdyż "Kościół nie może być podzielony: wbrew pozorom tajemnicza, niepodzielna jedność trwa".

Paul Evdokimov (1901-1970) - profesor Instytutu Teologii Prawosławnej im. Św. Sergiusza i Instytutu Katolickiego w Paryżu, kontynuator myśli renesansu religijno-filozoficznego w Rosji przełomu XIX i XX w. Jeden z twórców paryskiego środowiska prawosławnego. Przez całe Życie prowadził twórczy dialog z filozofią i kulturą Zachodu. Wielki propagator idei ekumenizmu (jako obserwator uczestniczył w III sesji Soboru Watykańskiego II).

Widzisz, gdybyś umiał bawić się z Bogiem, byłoby to największe osiągnięcie ludzkości. Wszyscy traktują Boga tak bardzo poważnie, że czynią Go śmiertelnie nudnym... Baw się z Bogiem, synu. Bóg jest najlepszym towarzyszem zabaw...

W obecnej dobie gigantycznego znudzenia, usytuowanego między purytańskim moralizatorstwem a rozpustą, miłość charyzmatyczna jawi się ponownie jako jedyna, fascynująca i wielka przygoda ludzkiego życia.

Paul Evdokimov

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: W Drodze
Autor: Paul Evdokimov
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 228
Wymiar [mm]: 140x207
EAN: 9788370337568
ISBN: 978-83-7033-756-8
ID: 193182

Zobacz również

Życie duchowe w mieście
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...