TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Życie Maryi

Ocena:
(15 opinii)

Błogosławiona Anna Katharina Emmerich (1774-1824) - augustianka, mistyczka, stygmatyczka i wizjonerka, beatyfikowana przez Jana Pawła II w 2004 roku.

Jej wizje mistyczne, spośród których najsłynniejsza opisuje Pasję Chrystusa, przez wiele lat spisywał Klemens Brentano.

Wśród sześciu tomów z objawieniami Anny Kathariny Emmerich jest też zbiór wizji przedstawiających życie Najświętszej Maryi Panny.

Niezwykłe wizje mistyczki z Dulmen w plastyczny, sensacyjny wręcz sposób ukazują życie Maryi od dzieciństwa aż po odejście z tego świata, jej pokorę i skromność, szlachetną powściągliwość i wielkość charakteru, jej rolę jako Służebnicy Pana, misję jako Matki Chrystusa i Zaufanej Apostołów, Przywódczyni młodego Kościoła.

Kto pozna życie i rolę Maryi z punktu widzenia naznaczonej stygmatami augustianki, może Ją już tylko kochać i czcić.

Opinie naszych Klientów (15 opinii)Napisz swoją opinię

Znakomita książka!

Bardzo polecam! Znakomicie "przenosi" czytelnika w czasy i życie Maryi na Ziemi - oczywiście dzięki wizjom błogosławionej mistyczki. Znakomicie przedstawiony rodowód Maryi oraz Jej wyjątkowa osobowość - od narodzin do wniebowzięcia - z przedstawieniem nieznanych epizodów. Z niecierpliwością oczekuję filmu na podstawie tej książki.

autor opinii: Marek

"Życie Maryi"

Wspaniała książka, dużo treści z życia Matki Najświetszej, których nigdzie nie znajdziemy. Zdecydowanie polecam. każdy powinien ją przeczytać!

autor opinii: Edyta Gołębiewska

rewelacyjna

Tę książkę powinien przeczytać każdy chrześcijanin aby świadomie przeżywać wiarę.W sposób prosty ,przejrzysty opisane życie Maryi,
dogmat o niepokalanym poczęciu rozumie się bardziej.
To przejmująca opowieść o losach rodziny,zaufaniu ,wierności i miłości,rodzinnej.Musisz przeczytać,nie będziesz już taki sam.
To historyczna wiedza i pogłębienie relacji osobistej z Bogiem,współpracy z Maryją i roli w historii zbawienia.
Gorąco polecam!

autor opinii: Małgorzata Koncewicz

Cudowna ksiazka, ktora pochlonela mnie juz od pierwszych stron...Czytajac ja wchodzimy bezposrednio w zycie Swietej Rodziny, poznajemy jej sekrety swietego, dobrego zycia na co dzien w obecnosci Bozej. Rowniez relacje pomiedzy poaszczegolnymi osobami zawsze w swietle bozym, nawet ciche i ukryte cierpienia, ktore dzieili wspolnie. Troski i nadzieje, ktore pokladali w Bogu i szli wiernie za jego glosem i wola, wsluchujac sie sercem we wszystko co im mowil. I to doslownie - obserwujemy Maryje przygotowujaca wraz z kobietami wyprawke dla swojego nienarodzonego jeszcze Dzieciatka.Wydaje sie , ze wszystko rozwiaze sie bezpiecznie i przytulnie u boku jej Matki Anny, ale Bog mial inne plany co oznajmil w Pismach i Maryja modlac sie i kontemplujac je pozostaje im wierna idac bliska rozwiazaniu z Jozefem do Bethlejem, podejmujac bardzo uciazliwa,pelna niewygody i wyrzeczen podroz.To wszystko wraz z codziennymi wypelnianymi sumiennie obowiazkami pomoglo mi i pomaga zrozumiec jak my Chrzescijanie mamy byc wierni Bogu w swoim zyciu dzien po dniu i na wiecznosc za nic majac wlasne plany kladac przed nimi Boza wole, ktora ma sie wypelnic w nas przezNiego , w Nim i z Nim. Amen cudowna lektura polecam wszystkim, ktorzy chca blizej poznac Maryje i Jozefa wraz ze wzszystkimi ich krewnymi i obyczajami tamtych czasow.

autor opinii: Anna Kisiel

Maryja

Książkę, "Życie Maryi" przeczytałam bardzo szybko. Treści zawarte w tych objawieniach pozwalają głębiej zrozumieć, przenieść swoje serce do miejsc związanych z tajemnicami różańcowymi. Polecam wszystkim tę książkę, będziecie do niej wracać często jak ja, odkrywając i rozumiejąc więcej.

Bardzo miła była karteczka na książce:) i zakładka super! Takiego sprzedającego dłuuugo się pamięta!

Pozdrawiam

autor opinii: Dorota Rodziewicz

piekne zycie

Zycie Maryi to wspaniale dzielo po przeczytaniu tej ksiazki pozbylam sie leku przed smiercia |a mam nowotwor) latwiej mi znosic przeciwnosci losu i ciezar jaki przynosi zycie. Moje doswiadczenie zyciowe w porownaniu z zyciem N. Maryi to jest nic jaki ona musiala przezyc bol i ile razy miecz bolesci
ranil jej serce.Moja ksiazke darowalam komus w prezencie z mysla ze bedzie pomocna w troskach. I szukalam przez 2 lata i nie bylo nigdzie az do dzisiaj .Z calego serca dziekuje Waszej ksiegarni.Czesto zagladalam do Waszej strony -zawsze bylam milo obsluzona, Z Panem Bogiem

autor opinii: Maria Dobrzanska

książka "Życie Maryi"

Treść książki jest bardzo ciekawa, gdyż na ogół mało znane jest życie Najświętszej Maryi Panny. Tu szczegółowo opisano całą Jej rodzinę, miejsca w których przebywała, jaka była na co dzień. Jeśli ktoś był w Ziemi Świętej lub w Efezie to czytając treść przeżywa wszystko ze łzami w oczach.
Książkę czyta się "jednym tchem".
Cieszę się, że było mi dane ją przeczytać. Jestem bardzo zadowolona.
Chciałabym kolejne tomy z objawieniami A. K. Emmerich czytać.

autor opinii: Julitta Jeda

Biblioterapia - Czym się zatrułeś - tym się lecz

Dzisiaj kino, TV, książki oferują produkty atrakcyjne ze względu na akcję, ruch, a najłatwiej osiągają to przez prezentację przemocy i epatowanie zemstą jako jedynym sposobem na walkę dobra ze złem. Im więcej takich obrazów pojawia się przed naszymi oczami tym bardziej jesteśmy chorzy duchowo.
Książkę "Życie Maryi" w zasadzie należałoby zaliczyć do beletrystyki, gatunku czytanego przy kominku bądź do poduszki, stąd łatwiej użyć jej (niż na przykład pouczeń duszpasterskich) jako specyfiku odtruwającego.
Książkę czyta się łatwo, uderzająca jest rzeczowość i brak egzaltacji.To pozycja do czytania wielokrotnego.

autor opinii: Paweł Jerzycki

Wizja K. Emmerich o życiu Maryi

Gdy pierwszy raz czytałam tę książkę, treści w niej zawarte, a szczególnie opisy wydawały mi się nieprawdopodobne np. kwestie ubiorów, ceremonii religijnych czy zachowań 3-letniej Maryi oddawanej na służbę do świątyni. We współczesnych filmach tamta epoka pokazywana jest zupełnie inaczej. Niesamowite dla mnie jest to, że ród Maryi był tak pobożny - nie spotyka się takiej pobożności dziś nawet w zakonach, przez kilka pokoleń oczekiwał na córkę, która urodzi Mesjasza. W 2012 roku byłam w Domku Maryi (w Efezie, na Wzgórzu Słowików) i powtórnie sięgnęłam do tej książki. Teraz czytało mi się już ją lepiej, choć dalej z lekkim niedowierzaniem. Właśnie K. Emmerich twierdzi, że Maryja zmarła i została wzięta do Nieba w Efezie. Polecam także książkę Donalda Carrol "Dom Maryi".

autor opinii: Dominika Błasiak

Zbiór ciekawostek

Książka jest interesująca i dość dobra. Jeżeli kogoś interesują szczegółowe opisy miejsc czy ceremonii, książka jest dla niego. Natomiast samej Maryi nie "poznałam" bliżej. Według mnie opisy bł. siostry Emmerich nie czynią jej bliższą człowiekowi lub robią to w niewielkim stopniu. Bardziej zbliżają nas do św. Józefa. Wizje siostry Emmerich rzucają nowe światło na niektóre wydarzenia z życia św. Rodziny, natomiast nie sądzę, by były wyjątkowo dobrym materiałem do pogłębienia swojej wiary.

autor opinii: Katarzyna Zawodnik

Książka poświęcona Maryi

Czytając ,,Życie Maryi" przenosimy się w świat odległy, ale czujemy się, jakbyśmy w nim uczestniczyli. Katarzyna, autorka wizji dokładnie opisuje nieznane nam wydarzenia z życia Maryi, ktore widziała ona oczami Maryi i własnymi. Polecam tę książkę tym, którzy kochają Maryję i pragną Ją naśladować, by być zbawionymi. Może tylko język jest zbyt nieskomplikowany, ale poza tym godna poczytania i daje refleksję ludziom wiary.

autor opinii: Jolanta Mamajek

Życie Maryi

Książka opisuje życie Maryi,Józefa i ich rodziny ale dość ogólnie.Pasja
K.Emmerich jest mi bardziej bliższa,są tam przytaczane dosłowne słowa Jezusa czy uczniów, ich myśli.Jest tego wiecej,w tej książce niewiele lub wcale.Ale polecam tę ksiązkę i tak ponieważ jest ona skarbnicą wiedzy dla nas,dar od Boga by bardziej uwierzyć, pokochać lub pokrzepić się duchowo.Najpiękniejsze dla mnie jest to,że jestem takim samym człowiekiem jak bohaterowie książki, skarbem dla
Boga jak Oni.Bo nie tylko w nich Bóg znalazł sobie upodobanie, ale tez znajduje je w duszach czystych.To jest cudowne.autor opinii: aga choińska

Żeby kogoś kochać to trzeba go poznać . Ta książka , zawierająca wizje bł. Katarzymy Emmerlich , przybliżyła mi postać Maryi tak ,że mogę powiedzieć z głębi serca-
" kocham Ciebie Maryjo , błogosławię Cię , dziekuję Ci i proszę Cię ".
Opis życia Maryi ,w tej książce ,jest mi źródłem podczas rozważań tajemnic różańcowych .

autor opinii: Jadwiga Albowicz

Zycie Maryi

Moim zdaniem połowa wiadomości z życia Matki Bożej jest nieprawdziwa. Nie z powodu jakiegoś kłamstwa, ale zapewne z jakiegoś błędu w odczytywaniu objawień. Bardziej prawdopodobna historia, tak która przekonała mnie dogłębnie, to życie Maryi i Jezusa w "Poemacie Boga Człowieka". Jednak książka ta zwiera dużo prawdy min. w treści pochodzenia Maryi , tzw. świętego ludu, żyjącego z Bogiem na co dzień. Nie polecam dla raczkujących w wierze, natomiast dla tych , którzy już w jakimś stopniu poznali życie Matki Bożej, będzie ona stanowiła na pewno źródło wielu doznań.

autor opinii: Mirosława Stoppa

jśli tylko możesz drogi przyjacielu to proszę przeczytaj tę ksiązke. To prawdziwe cudo. Cudo- to dobre słowo zeby okreslic tę ksiązkę. A własciwie to nie ma słów zeby okeślić to co przeczytalam. Zrób to też.

autor opinii: luci50@wp.pl

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: bł. Anna Katarzyna Emmerich
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 320
Wymiar [mm]: 140x205
EAN: 9788375953732
ISBN: 9788375953732
ID: 205663

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Życie Maryi Życie Maryi
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...