TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Radość życia radami ewangelicznymi cz. 1. Czystość

"Czystość" stanowi pierwszy z serii trzech audiobooków poświęconych radom ewangelicznym. Na serię "Radość życia radami ewangelicznymi" składają się konferencje nagrywane podczas trzyletniego cyklu skupień organizowanych w jezuickim Centrum Duchowości w Częstochowie.

Autor tych konferencji, o. Tomasz Oleniacz SJ, przybliża słuchaczom istotę życia radami ewangelicznymi, w sposób szczególny ślubami zakonnymi i ukazuje, jak przeżywać je w radości.

Serię rozpoczyna rada czystości, bo ona najpełniej uwypukla pragnienie życia wyłącznie dla Boga zawarte w konsekracji zakonnej.

Trzy rady ewangeliczne: ubóstwo, posłuszeństwo, czystość, stały się inspiracją chrześcijańskich form życia monastycznego i zakonnego, wpisując się tym samym w dzieje jako wielka karta ludzkiej wolności.

Osoby konsekrowane, tzn. żyjące tymi radami na podstawie złożonych ślubów, powinny doświadczać potrójnego wyzwolenia. Ubóstwo wyzwala z uścisku tego, co materialne; posłuszeństwo uwalnia od bałwochwalczej władzy ego, upodabniając do Syna oddanego Ojcu; czystość wyzwala spod panowania tego, co cielesne, wprowadzając w oblubieńczy wymiar agape.

Autor jest kierownikiem duchowym, rekolekcjonistą, a obecnie pełni funkcję dyrektora Centrum Duchowości w Częstochowie. Odbył studia specjalistyczne z teologii duchowości w Rzymie i Madrycie. Pełnił funkcję kierownika duchowego jezuickich kleryków w Krakowie. Jest autorem artykułów z dziedziny duchowości, zwłaszcza ignacjańskiej.

Na płytę w formacie mp3 składają się następujące konferencje:

  1. Najważniejsza jest miłość - ogólne wprowadzenie do ślubów zakonnych
  2. Podstawy biblijne ślubu czystości. Samotność
  3. Przyjaźnie w życiu ślubami
  4. Co utrudnia i łamie ślub czystości
  5. Co pomaga w dobrym przeżywaniu ślubu czystości
  6. Odpowiedzi na pytania

Informacje techniczne

Rodzaj nośnika: miękka
Wydawca: Rhetos
Autor: o. Tomasz Oleniacz SJ
Rok wydania: 2000
ID: 445568

Zobacz również

Radość życia radami ewangelicznymi cz. 1. Czystość
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...