TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Warto uprawić seks. Warto uprawić seks małżeński, bo pozamałżeński zawsze pozostanie bezowocnym ugorem

Warto uprawić seks małżeński, bo pozamałżeński zawsze pozostanie bezowocnym ugorem, czyli o pielęgnowaniu sfery płciowości i życiu w czystości seksualnej.

Zajrzyj do najnowszej książki Jacka Pulikowskiego z małżeńskiego cyklu "Warto…".

Najbardziej znany mąż przekonuje czytelnika, że warto zadbać o sferę współżycia małżeńskiego. Natomiast jeśli ktoś pragnie przeżywać nie tylko szybko przemijające, powierzchowne, naskórkowe, zwierzęco dzikie doznania, a głęboką radość, prawdziwie ludzką, płynącą ze zjednoczenia cielesnego z ukochaną osobą drugiej płci – współmałżonkiem – musi ten „seks” uczłowieczyć.

Musi (nie ma innego wyjścia) podjąć trud „uprawy”, musi zapewnić odpowiedni klimat, by z pierwotnej dżungli uczynić pełen piękna i harmonii, owocujący szczęściem ogród.

Pielęgnacja sfery płciowości, jak przekonuje autor, to zadanie na całe życie: Prawdziwe szczęście osiągają ludzie wolni, a więc ci, którzy posiadają siebie, panują nad sobą, dysponują sobą, swym ciałem i odpowiednio wykorzystują płciowość. [....] Płciowość jest terenem sacrum. [...] Nie ma drugiej takiej dziedziny, w której małżeństwo tak bezpośrednio z Bogiem współpracuje. […] Ci, dla których życie dziecka jest ważniejsze od doznań seksualnych, nierzadko w bardzo krótkim czasie otrzymują nagrodę w postaci rosnącej głębi więzi, komunii osób. W efekcie przeżywane przyjemności są niejako wzmocnione, pogłębione rosnącą głębią więzi psychicznej i duchowej. Więź psychiczna i duchowa nie ma granic i może wzrastać (i powinna) do końca życia. W tym tkwi tajemnica, że tylko w trwałym związku (małżeństwie) więź i radość seksualna mogą wzrastać aż do śmierci.

Informacje techniczne

Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Wydawca: Jerozolima
Autor: Jacek Pulikowski
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 298
Wymiar [mm]: 154x180
EAN: 9788389282729
ISBN: 9788389282729
ID: 416302

Zobacz również

Książka wyróżniona Warto uprawić seks. Warto uprawić seks małżeński, bo pozamałżeński zawsze pozostanie bezowocnym ugorem
29.63 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24 h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...