BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Filozofia dla życia

Ocena:
(1 opinii)

Niezwykła i jak dotąd jedyna rozmowa z profesorem Andrzejem Półtawskim, wybitnym filozofem, bliskim współpracownikiem Romana Ingardena, a prywatnie mężem doktor Wandy Półtawskiej i przyjacielem Jana Pawła II.

Dzięki dociekliwości dziennikarza Krzysztofa Ziemca możemy poznać nie tylko historię życia tego wyjątkowego człowieka, ale też dowiadujemy się, czym jest nasza godność, co to znaczy być dobrym człowiekiem, kto jest wolny, jak mężczyzna powinien kochać i co zrobić, żeby być szczęśliwym w małżeństwie.

Marek Maciejczak natomiast wprowadza nas w ulubioną krainę swojego mistrza, czyli w filozofię, i próbuje rozszyfrować, na czym polega wyjątkowość myśli Karola Wojtyły o człowieku.

Wanda Półtawska wciela się w rolę komentatora i uzupełnia toczącą się rozmowę o pewne osobiste, anegdotyczne zdarzenia, które filozofowi, jak to filozofowi… zdają się nieistotne.

Książka odsłania wiele nieznanych faktów i sytuacji związanych z najbliższymi Andrzeja Półtawskiego, w tym wiele historii rodzinnych związanych z Karolem Wojtyłą.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Autorytet

Pewnie jeden z ostatnich żyjących autorytetów. Czytajcie i bądźcie dumni chociażby z tego, że mieliście okazje żyć w tym samym czasie co ten CZŁOWIEK.

autor opinii: Michał

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Liczba stron: 240
Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
Wydanie: Częstochowa 2013
ISBN: 978-83-77970-85-0

Zobacz również

Filozofia dla życia
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...