TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Komiksowe wprowadzenie do filozofii

Są to najzabawniejsze i najciekawsze zajęcia z filozofii, w jakich kiedykolwiek braliście udział!

Jeżeli ten komiks nie jest platońskim ideałem obrazkowej powieści filozoficznej, to nie wiem, czym miałby być. "Komiksowe wprowadzenie do filozofii" zostało przez Michaela F. Pattona i Kevina Cannona opracowane znakomicie — i to jest przypuszczalnie jedyny wniosek, z którym zgodziliby się wszyscy filozofowie występujący w tej książce.

Jim Ottaviani, autor komiksów poświęconych historii nauki

W "Komiksowym wprowadzeniu do filozofii" Michael F. Patton i Kevin Cannon prezentują nam wielką tradycję życia poddanego refleksji. Razem z dowcipnym Heraklitem, pełniącym funkcję przewodnika, wypływamy na krętą rzekę filozofii, aby poznawać najważniejszych współtwórców zachodniej myśli liczącej sobie blisko trzy tysiące lat oraz przysłuchiwać się wielkim dyskusjom na każdy temat — od etyki przez koncepcję jaźni po naturę rzeczywistości.

Łącząc kunsztowne, żartobliwe rysunki Cannona z humorystycznym i pouczającym tekstem Pattona, "Komiksowe wprowadzenie do filozofii" przywraca nam radość z poszukiwania prawd fundamentalnych i zaszczepia umiłowanie mądrości w każdym, kto ma ochotę chwycić wiosło i przyłączyć się do wycieczki.

Michael F. Patton i Kevin Cannon dokonali rzeczy nadzwyczajnej: opracowali ścisłe wprowadzenie do filozofii w formie powieści obrazkowej. W obecnych czasach, naznaczonych ideologicznymi, ekonomicznymi i politycznymi atakami na edukację, trzeba w sposób szczególny rozniecać zapał do nauki i dociekań zarówno wśród młodzieży, jak i dorosłych. Z humorem, w optymalnym tempie i za pomocą wyśmienitych ilustracji obaj autorzy w sposób prosty, ale i precyzyjny objaśniają czytelnikowi najważniejsze poglądy czołowych postaci z dziejów filozofii, odnosząc ich myśl do innych dziedzin oraz konsekwentnie angażując czytelnika w wielkie dyskusje zachodniej tradycji intelektualnej.

Mark Lance, profesor prawa, profesor w dziedzinie sprawiedliwości i pokoju, Georgetown University
"Komiksowe wprowadzenie do filozofii" jest inteligentne, zabawne i aktualne. Patton i Cannon przywracają do życia świat filozofii, bawiąc nas bez nadmiernego upraszczania tematyki. Ci wszyscy, którzy dotychczas nie zaznali przyjemności filozofowania, z powodzeniem mogą zaczynać od tej właśnie książki.

Todd May, profesor nauk humanistycznych, Clemson University

Michael F. Patton jest profesorem filozofii oraz koordynatorem programu filozoficzno-religijnego na Uniwersytecie w Montevallo w stanie Alabama (USA). Mieszka w Montevallo ze swoją żoną Cheryl.

Kevin Cannon jest wielokrotnie nagradzanym ilustratorem. Opracował graficznie kilka komiksów edukacyjnych, m.in. Evolution oraz The stuff of Life (obydwa wydane przez Hill and Wang). Mieszka w Minneapolis w stanie Minnesota (USA).

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Pax
Autor: Michael F. Patton, Kevin Cannon
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 176
Wymiar [mm]: 168x236
EAN: 9788321119908
ISBN: 9788321119908
ID: 363057

Zobacz również

Komiksowe wprowadzenie do filozofii
35.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...