BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Groby królewskie na Wawelu

Ocena:
(1 opinii)
Zdajemy sobie wszyscy dobrze sprawę, że wejść do tej katedry nie można bez wzruszenia. Więcej powiem: nie można do niej wejść bez drżenia wewnętrznego, bez lęku; bo zawiera się w niej – jak w mało której katedrze świata – ogromna wielkość, którą przemawia do nas cała nasza historia, cała nasza przeszłość; przemawia zespołem pomników, przemawia zespołem sarkofagów, ołtarzy, rzeźb; ale nade wszystko przemawia do nas cała nasza przeszłość, nasza historia – zespołem imion i nazwisk. Wszystkie te groby na Wawelu, imiona i nazwiska znaczą i wyznaczają: znaczy każde dla siebie, a wszystkie razem wyznaczają olbrzymią, tysiącletnią drogę naszych dziejów.

Kard. Karol Wojtyła w 1978 roku

Te słowa są najlepszą rekomendacją książki – dzieła, które opisuje groby królewskie na Wawelu.

Wszak to w tej katedrze spoczywają takie postaci, jak: Jan III Sobieski, Władysław Jagiełło, Władysław Łokietek, Kazimierz Wielki, Władysław Warneńczyk, Kazimierz Jagiellończyk, święta Królowa Jadwiga, Zygmunt I Stary, Zygmunt III Waza, Stefan Batory, Zygmunt August czy Książe Józef Poniatowski.

"Groby królewskie na Wawelu" są niezwykłym przewodnikiem po cmentarzu, któremu na imię Polska.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Wspaniała książka. Opisuje rytuał pochówku królów i opis pomników. Polecam Szkoda tylko, że nie jest trochę większych rozmiarów.

autor opinii: Barbara Jabłońska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 248
Wydawnictwo: Petrus
Wydanie: Kraków 2015
ISBN: 978-83-7720-257-9

Zobacz również

Groby królewskie na Wawelu
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...