BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce
Uwaga! Jeśli chcesz otrzymać książki jeszcze przed Świętami, zamów wyłącznie te, które mają termin realizacji 24h. Zamówienia na wszystkie pozostałe książki zostaną zrealizowane po Nowym Roku.

Jak wysadzić betonowe bunkry błędnych przekonań młodzieży?

Ocena:
(5 opinii)

Masz przed sobą książkę wywołaną przez tematy:

  • małżeństwa na próbę,
  • antykoncepcji,
  • eugeniki,
  • problematyki in vitro,
  • aborcji
  • i eutanazji.

Wiesz, że twoja młodzież w dużej części błądzi w swych poglądach na ten temat, a jednocześnie chętnie o tym dyskutuje. I to jest to pole minowe. Możesz wylecieć w powietrze.

Zapamiętaj jedną ważną rzecz - idąc na katechezę, nie wystarczy mieć rację. Trzeba mieć jednocześnie metodę. Trzeba mieć sposób, pomysł na podjęcie tematu. Dotyczy to wszystkich tematów, a szczególnie tych gorących, mocno naznaczonych emocjami.

Przypomnij sobie Dawida i proroka Natana (2 Sm 12). Prorok idący do króla po jego grzechu z Batszebą i morderstwie Uriasza miał coś więcej niż rację w postaci przykazań "nie cudzołóż", "nie zabijaj". Miał pomysł na katechezę. Zapewne nie miał napisanego na papirusie konspektu, ale miał w głowie jasną strukturę swoich manewrów.

Książka "Jak wysadzić betonowe bunkry błędnych przekonań młodzieży?" zawiera scenariusze katechez na wiecznie gorące tematy - małżeństwo na próbę, antykoncepcja, eugenika, in vitro, aborcja, eutanazja. Każdy scenariusz zawiera pomysł, jak podejść do tematu, jakiego użyć "podstępu", jak obejść zapory, jak trafić w czuły punkt.

Czy, wykorzystując tę książkę, z całą pewnością wysadzisz betonowe bunkry przekonań? Gwarancji nie masz, ale mocno zwiększasz swoje szanse. Nawet gdy nie przekonasz katechizowanych, to wyjdziesz z potyczki bez ran, a na pewno zasiejesz ziarno niepokoju.

Gdy ziarno wypuści korzenie, kruszy się nawet skała i beton. I tego życzę.

Opinie naszych Klientów (5 opinii)Napisz swoją opinię

bezbłędna;)

Książka jest świetnie przedstawiona w formie scenariuszy zajęć, poruszane są w niej tematy, które od zawsze wzbudzały ciekawość młodych ludzi ale nie zawsze były przez nich właściwie rozumiane..

autor opinii: Sylwia

Super

Konspekty katechez sa bardzo pomocne, ciekawe tresci ktore umozliwiaja prowadzenie lekcji jakby poprzez "podstep", zmuszaja do myslenia i pokazuja jasne dowody na tematy dyskutowane powszechnie... pomagaja udowodnic nauczanie.Kosciola poprzez przyklady zycia!

autor opinii: Mariusz Mastaj

super pomoc

Treści są jasnym i przystępnym językiem ukazane i mocno osadzone w życiu.....bardzo przydatne dla każdego człowieka, katechety też bez względu jakie uczy szkoły....warto zakupić i polecić...

autor opinii: Bernarda Zybura

Praktyczna:)

Świeże pomysły..., można skorzystać by odświeżyć swoje utarte już metody pracy z młodzieżą na wskazane tematy.

autor opinii: Ewa W.

Dobra książka, bardzo pomocna w katechezie. Jednak mile byłam zaskoczona, gdy okazało się, że młodzież II klasy gimnazjalnej nie sprzeciwiała się zakazowi eutanazji. Katecheza ta jeszcze ich utwierdziła w tym przekonaniu.

autor opinii: Genowefa Adamczak

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 48
Wydawnictwo: Natan
Wydanie: Lublin 2015
ISBN: 978-83-63875-36-7

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Książka wyróżniona Jak wysadzić betonowe bunkry błędnych przekonań młodzieży?
9.99 zł
  • Wysyłamy po Nowym Roku
  • Dostawa za jedyne 7,99 zł
    - sprawdź
Mogą Cię również zainteresować książki...