BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce

Koniec człowieczeństwa

Ocena:
(1 opinii)

C.S. Lewis już w latach 40. obserwował pojawienie się prądów myślowych, które w imię postępu i rozwoju zaprzeczają samej istocie człowieka; odrzucają to, co jest wpisane w ludzką naturę, a relatywizując wszystkie wartości, tworzą karykaturę człowieczeństwa.

Czy zjawiska te dziś wygasły, czy przeciwnie, przybrały na sile? Ich odbicia możemy szukać nie w pismach filozoficznych, ale w szeroko rozpowszechnionym sposobie myślenia, dominujących ideologiach i współczesnym ustawodawstwie.

"Koniec człowieczeństwa", uznawany za jedną z najważniejszych – obok Chrześcijaństwa po prostu – książek C.S. Lewisa na temat etyki, to błyskotliwa i brawurowo napisana apologia uniwersalnego prawa moralnego.

Wychodząc od problemu edukacji i odnosząc się do dziedzictwa różnych kultur, Lewis pokazuje, że istnieje jeden, wspólny i niezmienny kodeks moralny, który możemy odnaleźć zarówno w Biblii, jak pięknych wersach Eddy poetyckiej czy w zasadach Tao.

Prawo moralne od zawsze wpisane jest w serce człowieka, a wszelkie próby sztucznego modyfikowania go, stwarzania „nowego człowieka” czy „pokonania ludzkiej natury” oznaczają walkę z samym człowieczeństwem.

Każdy z trzech esejów, które składają się na ten tom: "Ludzie bez torsów", "Droga" i "Koniec człowieczeństwa", to prawdziwa intelektualna przygoda oraz niezapomniane duchowe spotkanie z autorem Zaskoczonego Radością i Problemu cierpienia.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Spodziewałam się czegoś innego...

Chociaż spodziewałam się czegoś innego, to i tak ciekawie czytało się tą książeczkę. :)

autor opinii: Agnieszka Górska

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 128
Wydawnictwo: Esprit
Wydanie: Kraków 2013
ISBN: 978-83-63621-18-6

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Koniec człowieczeństwa Koniec człowieczeństwa
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...