BESTSELLEROWA PROMOCJA

KLIKNIJ i zobacz 25 najlepszych tytułów z 25% rabatem!

O książce
Uwaga! Jeśli chcesz otrzymać książki jeszcze przed Świętami, zamów wyłącznie te, które mają termin realizacji 24h. Zamówienia na wszystkie pozostałe książki zostaną zrealizowane po Nowym Roku.

Rachunek zdumienia dla każdego

Ocena:
(8 opinii)

Nie, to nie jest pomyłka. Właśnie tak: Rachunek ZDumienia. Wszystko po to, by przystanąć i zachwycić się, zdumieć Bożą dobrocią. Tak właśnie powinien wyglądać rachunek sumienia - to nie tyle "rachowanie" grzechów, ale wejście w promieniowanie Bożej miłości.

Dając ci do ręki tę małą książeczkę, chciałbym ci pomóc w dobrym przygotowaniu i przeżyciu sakramentu pojednania. Kartki tej książki prowadzić cię będą przez sześć stopni, punktów czy stacji, których dobre przeżycie sprawi, że twoje przygotowanie do spowiedzi będzie właściwe.

Nie czynię tu żadnej rewolucji i nie odkrywam Ameryki. Uznana tradycja ascetyczna Kościoła potwierdza, że do każdego sakramentu:

  • należy podchodzić z wiarą (rozdział "Wierzę w Ciebie")
  • że rachunek sumienia to dialog z Bogiem i warto ten dialog rozpocząć od dziękczynienia (rozdział "Dziękuję Ci")
  • że poznanie grzechów zawdzięczamy pomocy Ducha Świętego (rozdział "Daj mi światło")
  • że samo spojrzenie na nasze grzechy to nie wyliczanka, ale badanie swojej duszy (rozdział "Chcę widzieć")
  • że nie tylko trzeba uznać swój grzech, ale skruszyć przed Bogiem swoje serce (rozdział "Przebacz")
  • i prosić Go o przemianę swojego życia (rozdział "Popraw")

Na końcu zamieszczam streszczenie tego rachunku sumienia (dodatek: Ściąga dla spieszących się). Życzę ci powodzenia w trudnej sztuce nawracania się i szukania Boga.

Opinie naszych Klientów (8 opinii)Napisz swoją opinię

Polecam

Kupiłam na prezent, mam nadzieję, że obdarowany zaduma się. Książeczka pisana językiem dla niewtajemniczonych. Super, że ksiądz się tym zajmuje.

autor opinii: Joanna Wysocka

to nie jest katalog grzechów

Zdecydowanie polecam. Chyba najlepszy "kieszonkowy" rachunek sumienia, jaki spotkałam, inny niż wszystkie. Inny dlatego, że uczy, jak sprawić, by sakrament pokuty stał się spotykaniem z miłosiernym i kochającym Bogiem, a sam rachunek sumienia, zamiast być wygrzebywaniem z pamięci grzechów był modlitwą pełną pokory i uwielbienia

autor opinii: Maria Ciemny

ciekawostka

Książeczka przydatna dla chcących zacząć poznawać miłosierdzie Boże, poprzez spowiedź.

autor opinii: Grażyna Stolarska

Odzew

Na podstawie książeczki i innych publikacji w czasie Gorzkich Żali omawiałem Ignacjański Rachunek Sumienia. Raz zamiast kazania posłużyłem się proponowanym rachunkiem sumienia, był odzew w konfesjonale. Ponadto nazwy zmieniają podejście do danej rzeczy Chwała Panu.

autor opinii: łukasz tarasiuk

Bardzo fajna książeczka, skorzystałam z niej robiąc rachunek sumienia i przygotowując się do spowiedzi przed Wielkanocą. Potem, podrzucona synowi (lat 17) również się sprawdziła, zwłaszcza ta"szybka" wersja...Powiedział, że "nawet fajna", co w ustach takiego nastolatka wiele znaczy ;-)

autor opinii: Małgorzata Komorowska

polecam gorąco!

"Jezus sprząta.. to On ma zrobić porządek dla ciebie, nie ty dla Niego" bardzo trafne i pouczające. Książeczka, "mini rachunek sumienia" jest bardzo praktyczna i dla każdego;))) polecam serdecznie wszystkim!!

autor opinii: Sylwia Tokajuk

Ta niewielka książeczka jest wspaniałą pomocą w spotkaniu z Tym który Jest. pokazuje że sakrament pokuty to nie rzeczywistość której trzeba się bać ale gdzie przychodzę aby zaczerpnąć sił do walki by stać się świętym

autor opinii: Marcin Nowak

Rachunek zdumienia

Rachunek zdumienia bardzo udana pozycja. Polecam. Daje nową perspektywę.

autor opinii: Anna Lewna

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Liczba stron: 48
Wydawnictwo: Nasza Winnica
Wydanie: Winnica 2017
ISBN: 978-83-946081-5-6

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Rachunek zdumienia dla każdego
6.99 zł
  • Wysyłamy po Nowym Roku
  • Dostawa za jedyne 7,99 zł
    - sprawdź
Mogą Cię również zainteresować książki...