TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

Katalog autorów

Al Ries

(ur. 1927), legendarny amerykański teoretyk i praktyk marketingu, autor (i współautor) 11 bestsellerów o tematyce marketingowej.

Absolwent Uniwersytetu DePauw w stanie Indiana w USA. Po ukończeniu studiów podjął pracę w dziale reklamy General Electric. W 1963 założył własną firmę reklamową w Nowym Jorku, która po nawiązaniu współpracy z Jackiem Troutem została przekształcona w agencję Trout&Ries, doradzającą największym koncernom amerykańskim.

W 1972 razem z Troutem opublikował trzyczęściowy cykl artykułów w prestiżowym czasopiśmie “Advertising Age”, w którym po raz pierwszy użył pojęcia “pozycjonowanie”. Książka “Positioning: The Battle For Your Mind” (1980) wprowadziła ten termin na stałe do teorii marketingu. Od 1994 wraz z córką Laurą prowadzi w Atlancie firmę doradczą Ries&Ries. W 1999 został uznany przez czasopismo ”PR Week” za jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób w dziedzinie PR w XX w.

Ries to uznany w świecie autorytet w sprawach marketingu, a w tym przede wszystkim brandingu (budowaniu świadomości marki). Postulowane przez niego teorie zostały docenione dopiero po dwudziestu, a nawet 30 latach od ich ogłoszenia.

Wśród publikacji autora na szczególną uwagę zasługują książki: “Wojujący marketing. Zwycięskie strategie i kampanie” (wyd. pol. 2007), “Wojna marketingu z zarządzaniem” (wyd. pol. 2010) oraz “Pochodzenie marek. Odkryj naturalne prawa innowacyjności produktów i przetrwania w biznesie” (The Origin of Brands, 2004, wyd. pol. 2005).

Zobacz książki, których autorem jest Al Ries