TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

Katalog autorów

Bill Hybels

(ur. 1951 w Kalamazoo), założyciel i starszy pastor kościoła Willow Creek w Chicago, autor książek z dziedziny duchowości.

Jest absolwentem studiów biblijnych w Trinity International University. Na tej samej uczelni obronił również tytuł doktora nauk o duchowości. Dziś pełni funkcję pastora kościoła Willow Creek na przedmieściach Chicago. Ze względu na jego charyzmatyczną osobowość oraz otwartość na pomysły wiernych, parafia jest jedną z najczęściej odwiedzanych w Ameryce Północnej.

Hybles wierzy, że kościoły lokalne są nadzieją świata, dlatego często prowadzi zagraniczne szkolenia i warsztaty dla innych przodowników Kościoła. W tym celu założył również Instytut Przywództwa (Global Leadership Summit), którego pogram wsparty jest na wartościach i światopoglądzie chrześcijańskim. Rokrocznie organizuje spotkania dla przyszłych przywódców na całym świecie.

Jest autorem kilkunastu książek o duchowości chrześcijańskiej, m.in.: "Bóg, którego szukasz" (2007), "Zbyt zajęci, by się modlić" (2009; Too Busy Not to Pray, 1996) czy "Potęga Bożego szeptu" (2011; The Power of a Whisper: Hearing God, Having the Guts to Respond, 2010).

W 1974 ożenił się z Lynne, z którą ma dwoje dzieci. Dziś jest również dziadkiem dwójki wnucząt.

Zobacz książki, których autorem jest Bill Hybels