TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Więzy i więzi. Jak stworzyć udany związek

Ocena:
(2 opinii)

Jesteście zakochani? Planujecie ślub? A może jesteście już małżeństwem i chcielibyście świadomie kształtować swój związek? Jeżeli zależy Wam na budującej, pięknej relacji, ta książka jest właśnie dla Was!

Bill Hybels, słynny amerykański autor książek z zakresu duchowości („Zbyt zajęci, by się nie modlić” - ponad milion egzemplarzy sprzedanych na całym świecie, kilkanaście wydań w Polsce), tym razem wspólnie z żoną Lynne proponuje świetny poradnik dla par!

Autorzy rozpoczynają swoją książkę od dwóch wspomnień. Pełnych wzajemnych pretensji i nieporozumień świąt w Waszyngtonie i romantycznej nocy pod gwiazdami nad morzem. Które z tych wydarzeń mówi prawdę o ich związku?

Autorzy nie obawiają się przyznać, że obydwa – w swoim małżeństwie doświadczyli zarówno chwil wielkiego szczęścia, jak i frustracji i rozczarowania. Ich książka powstała z troski o to, aby kochający się ludzie umieli rozwijać te pierwsze i pokonywać drugie.

Książka Hybelsów napisana jest w formie małżeńskiego dialogu. Ich przemyślenia to rozmowa kochających się, jednak często walczących ze sobą ludzi. Świetny, energiczny styl sprawia, że to poradnik psychologiczny, który czyta się jak wciągający romans!

Co znajdziecie w tej książce?

  • rady, jak nauczyć się odnajdywać szczęście i spokój wewnętrzny, ponieważ autorzy wychodzą z założenia, że aby zbudować dobry związek, trzeba najpierw odnaleźć siebie
  • zachętę do szukania odpowiedzi na pytanie „czy my na pewno do siebie pasujemy?” – ani presja społeczna, ani próba ucieczki od problemów, ani nawet wielka namiętność nie są dobrym powodem do tego, aby wiązać się na całe życie
  • rady dla par, które przygotowują się do ślubu – w jaki sposób dobrze poznać drugą osobę i stworzyć z nią piękne i stałe więzi
  • przemyślenia chrześcijańskiego małżeństwa dotyczące roli wiary w związku
  • praktyczny trening rozwiązywania konfliktów
  • szczerą i inspirującą odpowiedź na pytanie, jak podsycać namiętność w związku
  • rady, jak odnaleźć się na nowo, jeżeli oddzieliły Was od siebie wydarzenia raniące i dramatyczne
  • a także wiele opowieści różnych par i samych autorów, które opisują sytuacje trudne i konfliktowe, ale są jednocześnie świadectwem tego, że miłość istnieje i warto o nią zawalczyć

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Ciekawa, chociaż...

Książkę polecam, chociaż nie podzielam dwóch myśli autorów związanych z małżeństwem.Chodzi tutaj o wiarę przyszłego małżonka.
Ale nawet zaciekawiła mnie ta książka, chociaż wolę: MIŁOŚĆ I WOJNA Johna i Stasi:P

autor opinii: Kasia L.

Wspaniały, szczery poradnik dla każdej pary!

Małżeńska para dzieli się z czytelnikami swoimi doświadczeniami i wnioskami z nich płynącymi. Bill i lenne spisują swoje odczucia i przemyślenia po to, aby zarówno sobie jak i innym pomóc stworzyć i utrzymać udany związek. To niezwykle szczera wypowiedź pary, która przeszła przez różne etapy związku, pokonała wiele trudności. Pary takiej jak inne, niezwykle bliskiej czytelnikowi. Dzięki zwierzeniom obu stron, poradnik staje się jak gdyby rozmową z małżonkami, a różne aspekty widzimy z dwóch punktów widzenia – męża i żony. Dzięki temu możemy poznać potrzeby, bolączki i pragnienia obu płci, a problemy, które wydają się być nierozwiązywalne, niejednokrotnie po lekturze poświęconych im fragmentów książki, okazują się prostsze do pokonania, niż nam się wydawało. Książka zawiera praktyczne informacje na temat sposobów rozwiązywania konkretnych konfliktów, porady, jak odnajdywać szczęście w codziennym wspólnym życiu a także inspirujące pomysły na podsycanie namiętności w związku.
Napisany prostym, szczerym, bezpretensjonalnym językiem poradnik z pewnością może niejednemu czytelnikowi otworzyć oczy na prawdziwą miłość i poprowadzić ku niej. Autorzy odwołują się do tradycji chrześcijańskiej, Biblii i znaczenia wiary w budowaniu miłości, jednak moim zdaniem po tę książkę może sięgnąć każdy, kto pragnie stworzyć szczęśliwy związek. Nie tylko chrześcijanin. Prawdy w niej zawarte są bowiem tak uniwersalne, że z pewnością, niezależnie od poglądów religijnych, mogą stać się wspaniałym wzmocnieniem wielu relacji.

autor opinii: Karolina K.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Esprit
Autor: Bill Hybels
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 318
Wymiar [mm]: 130x200
EAN: 9788361989257
ISBN: 978-83-61989-25-7
ID: 180409

Zobacz również

Więzy i więzi. Jak stworzyć udany związek
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...