TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Aby na nowo odkryć radość w wierze. Antologia papieskich wypowiedzi na temat wiary, wątpienia i ateizmu

Antologia papieskich wypowiedzi na temat wiary, wątpienia i ateizmu.

Benedykt XVI w swojej refleksji wykazuje, że chociaż wiara chrześcijańska dotyczy tego, co wieczne, to mamy w niej do czynienia z Bogiem w historii, z Bogiem jako człowiekiem. Dzięki temu przerzuca ona "most ponad przepaścią, między wiecznością a doczesnością, między tym, co widzialne, i tym, co niewidzialne".

Wiara chrześcijańska obejmuje wszystkie dziedziny życia, tkwi w nurcie historii i czasu, ma znaczenie także poza sferą naszych subiektywnych wyobrażeń. Dlatego też ma zdolność i moc kształtowania historii, stając się wspólnym drogowskazem dla współczesnej ludzkości.

Ten praktyczny i życiowy charakter wiary chrześcijańskiej kształtuje jej organiczny związek z nadzieją i miłością. Wiara jest darem, ale i zadaniem. Nie posiada się jej raz na zawsze, ale trzeba ją ciągle na nowo zdobywać, pielęgnować i pogłębiać.

Wiara chrześcijańska jest otwartą drogą zmierzającą ku przyszłości. Jest splotem pytań i odpowiedzi. Bowiem, jak pisał kard. Joseph Ratzinger we "Wprowadzeniu w chrześcijaństwo": "człowiek wierzący będzie zawsze doświadczać owej ciemności, w której pokusa niewiary otacza go niczym posępne, zamknięte wiezienie, podczas gdy obojętność świata, który toczy się dalej bez zmiany, jakby się nic nie stało, zdaje się tylko szydzić z jego nadziei. Czy to naprawdę TY? To pytanie powinniśmy stawiać nie tylko ze względu na uczciwość myślenia i odpowiedzialność rozumu, ale także na mocy wewnętrznego prawa miłości, która pragnie coraz bardziej poznawać, komu dała swe przyzwolenie, ażeby Go móc więcej kochać".

Proponowana publikacja jest zachętą do odkrywania razem z Benedyktem XVI mocy i radości w wierze.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Adam
Autor: Benedykt XVI
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 376
Wymiar [mm]: 165x235
EAN: 9788378210825
ISBN: 9788378210825
ID: 292748

Zobacz również

Aby na nowo odkryć radość w wierze. Antologia papieskich wypowiedzi na temat wiary, wątpienia i ateizmu
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...