TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Alfabet. Moje życie

Czy mnichowi wypada się uśmiechać, żartować, dowcipkować, a sława i popularność mieszczą się w ramach monastycznego porządku? Niewątpliwie tak, ale pod warunkiem, że cokolwiek, co się czyni, jest miłe Panu Bogu - rozstrzyga dylemat ojciec Leon Knabit, legendarny zakonnik z Tyńca.

Ojciec Leon jest tyniecką ikoną, człowiekiem sławnym i lubianym. Lgną do niego młodzi i starzy, po rady zwracają się profesorowie, także szczególnie ukochani przez niego górale. To człowiek o niezwykle bogatym doświadczeniu. Był świadkiem przełomowych dla Polski wydarzeń w minionym stuleciu. Znał osobiście wiele wybitnych postaci, z Janem Pawłem II na czele, z którym łączyła go ponad pięćdziesięcioletnia przyjaźń. Stąd wziął się pomysł, by zebrać w popularnej formie alfabetu subiektywne oceny ludzi, ale także wydarzeń i zjawisk, mających istotne znaczenie w życiu legendarnego benedyktyna...

"Alfabet" po raz pierwszy ukazał się w 2006 roku i spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. "Alfabet. Moje życie" to drugie, uzupełnione - między innymi o obszerny wywiad - wydanie wspomnień ojca Leona.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Rafael
Autor: o. Leon Knabit OSB
Rok wydania: 2010
Ilość stron: 224
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788375691979
ISBN: 9788375691979
ID: 187906

Zobacz również

Alfabet. Moje życie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...