TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Apostołowie Bożego Miłosierdzia

Oficjalna publikacja, która towarzyszy Światowym Dniom Młodzieży 2016!

Wydarzenia z życia św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II ukazane w tej książce lepiej pomagają dostrzec Boży plan zarówno wobec tych dwojga wielkich Apostołów Bożego Miłosierdzia, jak i krzewienia na cały świat orędzia o miłosiernej Miłości Boga.

Pan Jezus najpierw wybrał na powiernicę swej wielkiej tajemnicy prostą, słabo wykształconą, ale wybitnie pobożną dziewczynę o znakomitej pamięci. Prawdami o Bożym Miłosierdziu zapisywał jej duszę niczym czystą tablicę, a ona wszystko to skrzętnie zapisała w "Dzienniczku".

Dzięki jej nieustępliwości i przy pomocy bł. ks. Michała Sopoćki powstał pierwszy obraz Jezusa Miłosiernego, zaczęto odmawiać Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Po Faustynie musiał już jednak przyjść ktoś o innej osobowości, wybitny teolog i wielki papież, który dokończy rozpoczęte przez nią dzieło - mocą swego urzędu potwierdzi prawdziwość orędzia, beatyfikuje i kanonizuje Sekretarkę Bożego Miłosierdzia, ustanowi święto Bożego Miłosierdzia, dokona aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, konsekruje łagiewnicką bazylikę, która stanie się światowym centrum Bożego Miłosierdzia.

Dzieło św. Jana Pawła II kontynuują dziś z kolei jego następcy - Benedykt XVI i Franciszek, który ustanowił rok 2016 Rokiem Miłosierdzia.

O tym wszystkim opowiada fascynująco ta książka, używając piór wybitnego znawcy teologii Bożego Miłosierdzia ks. prof. Jana Machniaka oraz znakomitej publicystki Jolanty Sosnowskiej, a także fotografii mistrza Adama Bujaka.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Biały Kruk
Autor: Jolanta Sosnowska, ks. Jan Machniak, kard. Stanisław Dziwisz
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 168
Wymiar [mm]: 205x250
EAN: 9788375532012
ISBN: 9788375532012
ID: 349136

Zobacz również

Apostołowie Bożego Miłosierdzia
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...