TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Bajkoterapia czyli dla małych i dużych o tym, jak bajki mogą pomagać

Świat dziecka pełen jest problemów i to często niezwykle poważnych, choć my, dorośli, nierzadko je bagatelizujemy. Mówimy: "Wszystko będzie dobrze", "Nic ci nie będzie", "Nie płacz, to nie boli", ale takie słowa nie pomagają, a jedynie blokują emocje maluchów. Dlatego postanowiliśmy wraz z Katarzyną Klimowicz, propagatorką bajkoterapii, pokazać, jak można skutecznie wspierać dzieci w trudnych chwilach i radzeniu sobie z uczuciami. Stworzony wspólnie tom Bajkoterapia to doskonała książka dla rodziców i dla dzieci, który może okazać się dla wielu nie tylko wspierającym poradnikiem, lecz także świetnym sposobem na wspólne spędzenie czasu.

Bajki terapeutyczne są to bowiem historie niezwykłe, świadomie tak skonstruowane i napisane, by dzieci odnajdywały w nich cząstkę siebie, swoich emocji, konkretnych problemów, z którymi się borykają. Młodzi i najmłodsi czytelnicy (w wieku od trzech do sześciu lat) mogą utożsamić się z bohaterem i przeżyć z nim daną historię, pozostając w bezpiecznym miejscu, nierzadko w ramionach mamy lub taty.

Bajka-pomagajka wspiera, daje duże poczucie bezpieczeństwa i często uwalnia od poczucia winy, ponieważ pozwala dzieciom zrozumieć, że "Bać się, smucić, wstydzić to jest normalne. Inni też przeżywają takie uczucia". Bajki terapeutyczne zawierają ponadto wiele wskazówek, co można zrobić, by poradzić sobie z problemem, przekonując, że "z każdego kłopotu jest wyjście. Warto działać". W bajkach-pomagajkach dużo mówi się o emocjach - szczególnie tych trudnych, jak złość czy strach, aby dzieci poprzez nie mogły poznawać i rozumieć całą gamę odczuć, z którymi przyjdzie się im w życiu spotkać.

Zebrane w niniejszym tomie bajki wzbogacają wskazówki i komentarze Katarzyny Klimowicz oraz Dagny Ślepowrońskiej, które, mamy nadzieję, będą dla rodziców i dzieci pomocą, inspiracją do rozmowy, zabawy czy przede wszystkim wspólnego zastanowienia się nad tematami takim jak: "Nikt mnie nie lubi", "Nie wierzę w siebie", "Wszyscy muszą robić tylko to, co ja chcę", "Wszystkiego się boję...", "Moi rodzice się kłócą", "Jestem inny", "Czy moi zapracowani rodzice mnie kochają?", "Dlaczego prąd nie nadaje się do zabawy?", "Dlaczego, kiedy mamy nie ma, w ciemności mieszka tyle potworów?", "Kłócę się i rywalizuję z moim rodzeństwem", "Ja na pewno dziś nie sprzątam!", "Nie potrafię powiedzieć NIE", "Moi rodzice są uzależnieni".

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Nasza Księgarnia
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 240
Wymiar [mm]: 165x215
EAN: 9788310116673
ISBN: 9788310116673
ID: 133167

Zobacz również

Bajkoterapia czyli dla małych i dużych o tym, jak bajki mogą pomagać
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...