TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Biblijne czarne charaktery

"Biblijne czarne charaktery" to kontynuacja cieszącej się wielkim zainteresowaniem czytelników książki "Święci nie-święci". Tym razem amerykański pisarz zajmuje się niezwykle barwnymi, często również mniej znanymi postaciami z Biblii, które zasłynęły rozpustą, przewrotnością i okrucieństwem.

Obecność „złych” bohaterów w Biblii pokazuje, że również dla nich jest miejsce w Bożym planie zbawienia. Często bez nich nigdy nie dowiedzielibyśmy się, jak potężny jest Bóg i jak wielkie jest Jego miłosierdzie.

Bratobójca Kain, inicjujące kazirodcze stosunki z własnym ojcem córki Lota, dążący do niczym nieograniczonej, niemal boskiej władzy Abimelek, piękna Salome, która w nagrodę za swój taniec zażądała głowy Jana Chrzciciela – dlaczego pisać o tych potworach? – pyta we wstępie autor.

Podobnie jak w poprzedniej książce, Thomas Craughwell odpowiada, że błędy biblijnych bohaterów i zło, które stało się ich udziałem, mogą być dla każdego z nas źródłem głębokiej i świeżej refleksji nad człowiekiem. Losy biblijnych grzeszników skłaniają do rozważań nad odwiecznym problemem natury ludzkiej – wyborem pomiędzy dobrem i złem.

Thomas Craughwell w sposób niezwykle zajmujący opowiada na nowo historie często zapomnianych biblijnych postaci. Jego książka nie tylko przybliża nam bohaterów sprzed kilku tysięcy lat, ale także pokazuje jak bardzo, pomimo upływu czasu, aktualna jest dzisiaj Biblia, a także jak jest autentyczna i pozbawiona „politycznej poprawności”.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Esprit
Autor: Thomas J. Craughwell
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 368
Wymiar [mm]: 130x200
EAN: 9788360040867
ISBN: 9788360040867
ID: 161662

Zobacz również

Biblijne czarne charaktery
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...