TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Błogosławiona Maria Bolognesi. Mistyczka cierpienia

Błogosławiona Maria Bolognesi (1924-1980) była mistyczką i stygmatyczką, doświadczoną licznymi cierpieniami zarówno duchowymi, jak i fizycznymi. Pochodziła z ubogiej, patologicznej rodziny, musiała ciężko pracować fizycznie od najmłodszych lat.

W młodości doświadczyła tajemniczego diabelskiego opętania. W 1954 roku została obdarzona stygmatami. Przez niemal całe życie zmagała się z licznymi chorobami. Mimo to bezustannie niosła pomoc innym.

Opiekowała się dziećmi z ubogich rodzin i sierotami, odwiedzała chorych, czuwając przy nich nocami. Służyła także każdemu potrzebującemu pomocą duchową.

Mimo iż jej edukacja skończyła się na kilku klasach szkoły podstawowej, jej duchowe porady i wskazówki zmieniły życie wielu ludzi.

Pierwszą wizję Chrystusa miała w roku 1942 i od tego momentu mistyczne spotkania i rozmowy z Nim stają się nieodłączną częścią jej życia. Jej zapiski z tych doświadczeń obejmują prawie dwa tysiące stron.

Mimo swych mistycznych darów błogosławiona Maria zachowywała niezwykłą pokorę. Prowadziła proste życie wypełnione pomaganiem innym.

Nie miała wielkiej wiedzy religijnej, znała tylko najprostsze modlitwy. Ale potrafiła w piękny sposób zwracać się do Boga własnymi słowami. Modlitwą dla niej stawały się też zwyczajne, codzienne czynności, które wykonywała z pełnym oddaniem. Całe jej życie było niezwykłym świadectwem umiłowania Boga i bliźniego.

Została beatyfikowana przez papieża Franciszka 2 maja 2013 roku. Książka ukazuje życie i duchowość zwyczajnej, a przecież tak niezwykłej kobiety.

Jezusowi muszę powiedzieć tylko jedno słowo. Dziękuję. I od teraz nie poproszę Go o nic więcej. Niech On niesie swój krzyż na moich barkach, a ja pójdę za Nim bez lęku.

Bł. Maria Bolognesi

Robert Kowalewski jest autorem książek o tematyce religijnej, m.in. "Walka świętych i mistyków z demonami", "Błogosławionego Pawła VI" i "Kwiatków Jana XXIII".

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Robert Kowalewski
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 80
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374826853
ISBN: 9788374826853
ID: 314439

Zobacz również

Błogosławiona Maria Bolognesi. Mistyczka cierpienia
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...