TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Błogosławiona Karolina Kózkówna. Czyste serce

Ocena:
(2 opinii)

Karolina Kózkówna była zwyczajną, wiejską dziewczyną, ale odznaczała się nadzwyczajną pobożnością. Mówiono o niej, że jest „aniołem w ludzkiej skórze”, „pierwszą duszą do Nieba”, „najpobożniejszą dziewczyną w parafii”. Zginęła zamordowana przez rosyjskiego żołnierza, broniąc swej czystości.

Rychło po tej męczeńskiej śmierci zaczął rozwijać się jej kult. Został on oficjalnie zatwierdzony przez św. Jana Pawła II, który ją beatyfikował.

Jest patronką Ruchu Czystych Serc, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i ofiar przemocy. We wsi Zabawa, gdzie zostało przeniesione jej ciało, powstało poświęcone jej sanktuarium.

Dziś do bł. Karoliny ze swoimi troskami zwracają się szczególnie ci, którzy stracili bliskich, rodzice, którzy doświadczyli cierpienia podobnego do tego, jakie dotknęło jej rodziców i małżonkowie, którzy z różnych powodów nie mogą zostać rodzicami.

Książka przedstawia biografię błogosławionej, idee zainspirowanego jej postacią Ruchu Czystych Serc, historię Pierścienia bł. Karoliny, modlitwy za jej wstawiennictwem oraz świadectwa ludzi, którzy doznali różnych łask za jej pośrednictwem, w tym niezwykłe świadectwo cudownego uzdrowienia, które może stać się podstawą do jej kanonizacji.

To lektura obowiązkowa dla każdego czciciela bł. Karoliny, ale także znakomite źródło inspiracji dla każdego chrześcijanina.

Historia bł. Karoliny przekonuje, że każde życie ma sens i że śmierć – nawet ta po ludzku bezsensowna – jest potrzebna. „Jeżeli ziarno pszenicy (...) obumrze, przynosi plon obfity” (por. J 12,24). Jej śmierć to potwierdza. Dziś każdy, kto przybywa do Zabawy, przekonuje się, że życie zwycięża nad śmiercią, że można przebaczyć największą krzywdę, że nadzieja ma wielką siłę, a Bóg, który jest Bogiem żyjących, którego chwałą jest żyjący człowiek, nadaje sens wszystkiemu – także temu, co niezrozumiałe i trudne, jak np. cierpienie.

Fragment książki

Opinie naszych Klientów (2 opinii)Napisz swoją opinię

Polecam

Ta lektura ma bardzo prosty przekaz. Pokazuje na co w życiu zwracała uwagę Błogosławiona Karolina, a czego my możemy się nauczyć by żyć jak najpiękniej!
Dodatkowo zawiera informację o różnych oragizacjach jakim patronuje Karolina, jest też modlitewnik, który przyda się każdemu młodemu człowiekowi i nie tylko!

autor opinii: Jagoda Malinowska

bardzo dobra książka.

Należę do Ruchu Czystych Serc (RCS), którego błogosławiona Karolina jest patronką. Oczarowana jej osobą, zapragnęłam poznać tchnące prostotą dziecięcej ufności w Opatrzność Bożą życie Karoliny i jej niezwykłą drogę do świętości. Książka "Błogosławiona Karolina Kózkówna. Czyste serce" znakomicie przybliża postać bł., jej otoczenie i ówczesne życie mieszkańców podtarnowskiej wsi, w której żyła Karolina Kózkówna. W 100 % stwierdzam, iż książka ta jest tym, czego szukałam. Polecam i zachęcam do lektury.

autor opinii: Ewa

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Sylwia Palka
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 96
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788374826600
ISBN: 9788374826600
ID: 378256

Zobacz również

Błogosławiona Karolina Kózkówna. Czyste serce
9.96 zł
  • Wysyłamy w ciągu 1-3 dni
  • Dostawa za jedyne 7.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...