TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Błogosławiona Teresa z Kalkuty. Ołówek w ręku Boga

Albanka Agnes Bojaxhiu, znana pod imieniem Matki Teresy z Kalkuty, jest jedną z najsławniejszych kobiet świata.

Mistyczna i praktyczna, ascetyczna i obdarzona wybitnymi zdolnościami menedżerskimi stała się uniwersalną postacią – symbolem miłości chrześcijańskiej. Dojrzewanie do podjęcia ostatecznej decyzji było dla niej okresem pełnym bólu. W wieku osiemnastu lat wstąpiła do irlandzkiej gałęzi Zakonu Naszej Pani z Loreto z jasno określonym powołaniem misyjnym.

Wysłana do Indii przez prawie dwadzieścia lat prowadziła spokojne życie zakonne, ucząc geografii i katechizmu panienki z dobrych domów w kolegium w Entally, w Kalkucie. Kiedy jednak w postaci "powołania w powołaniu" dotarł do niej krzyk ostatnich z ostatnich, bez wahania zdecydowała się na ów wielki krok.

Pozostawiła wygody i bezpieczeństwo murów klasztornych, aby przyodziać się w sari z materiału noszonego przez Hinduski z najniższej kasty i ruszyć z pomocą najuboższym z ubogich. Poza murami, na ulicach i w slumsach świata, odkrywała oblicze Chrystusa w umierających, trędowatych, chorych na AIDS, porzuconych dzieciach, w samotnych i zrozpaczonych istotach ludzkich. Z szeregu naocznych świadectw autorka odtwarza w dziennikarskim stylu koleje wyjątkowego życia Matki Teresy. Było to życie "pod prąd", a sama Matka była jakby ołówkiem, którym Bóg notował swoją szczególną słabość: miłości do ludzkości naszych czasów.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: eSPe
Autor: Franca Zambonini
Rok wydania: 2003
Ilość stron: 264
Wymiar [mm]: 135x210
EAN: 9788388683503
ISBN: 83-88683-50-0
ID: 18336

Zobacz również

Błogosławiona Teresa z Kalkuty. Ołówek w ręku Boga
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...