TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Błogosławione Zofia Czeska i Małgorzata Szewczyk. Biografie

Wśród wielkich postaci, które na stałe wpisały się w duchowy pejzaż Krakowa i całej Polski między XVII i XX wiekiem wyraźnie rysują się postacie Służebnicy Bożej Matki Zofii Czeskiej, założycielki Zgromadzenia Panien Prezentek i Matki Małgorzaty Łucji Szewczyk, Założycielki Zgromadzenia Sióstr Serafitek.

Matka Zofia Czeska i Matka Małgorzata Szewczyk odważnie pokonały wszystkie przeszkody, prowadzone roztropnie przez kierowników duchowych i spowiedników.

Ich dzieła w postaci Domu Panieńskiego i Zgromadzenia Panien Prezentek oraz Sióstr Serafitek przetrwały zawieruchy dziejowe, umocniły się i wyrosły na piękne drzewa, w których cieniu chronią się po dziś dzień ludzie słabi i poszukujący, przede wszystkim dzieci i młodzież, sieroty, chorzy i cierpiący, samotni i opuszczeni.

Niniejszy tekst jest próbą przybliżenia sylwetek duchowych Matki Zofii Czeskiej i Matki Małgorzaty w kontekście ruchów duchowych Rzeczpospolitej XVII wieku i Polski XIX wieku znajdującej się pod zaborami.

Szczególnym kontekstem tego przygotowania do beatyfikacji jest Rok Wiary, ogłoszony w ubiegłym roku przez Ojca Świętego Benedykta XVI.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo św. Stanisława BM
Autor: ks. Jan Machniak
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 102
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788374225441
ISBN: 9788374225441
ID: 262345

Zobacz również

Błogosławione Zofia Czeska i Małgorzata Szewczyk. Biografie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...