TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Bracia z Bronksu

Ocena:
(4 opinii)

Zobacz Jezusa w nowojorskiej dzielnicy nędzy. To historie z życia najmłodszego franciszkańskiego zgromadzenia, skomponowane na wzór "Kwiatków świętego Franciszka".

Franciszkanie Odnowy, bo tak brzmi oficjalna nazwa zakonu, powstali w 1987 roku w Nowym Jorku z inicjatywy ośmiu kapucynów, którzy chcieli żyć w sposób radykalny, według pierwotnych pouczeń św. Franciszka z Asyżu. Jak on postanowili opuścić ciepłe cele zakonne i zamieszkać wśród ubogich, bezdomnych i odrzuconych przez społeczeństwo.

Pracują w najtrudniejszych środowiskach Nowego Jorku: Bronksie, Harlemie i Yonkers. Prowadzą schronisko, kuchnie, zajęcia terapeutyczne dla młodzieży i spotkania modlitewne, angażują się w działalność pro-life, ale najważniejsza jest sama ich obecność, co niejednokrotnie potwierdzają bohaterowie prezentowanej książki.

Dzięki ludziom, z którymi pracują i którym pomagają, Bracia z Bronksu odkryli, że najmocniej przemawia przykład życia.

Przekonać się o tym może również czytelnik - w prezentowanych opowieściach znajdzie bowiem opis początków działalności misyjnej zgromadzenia w Nowym Jorku, historie nawróceń poszczególnych zakonników oraz szereg anegdot z ich codziennego życia, np. jak kupili wieżowiec za jednego dolara.

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

Jak Sw.Franciszek z Asyzu

Jest to wspaniala ksiazka o kapucynach z Bronksu w USA,ktorzy chcieli zyc

na wzor Sw.Franciszka z Asyzu.Poza modlitwa i praca fizyczna zajmuja sie

pomoca bezdomnym i wyrzutkom spolecznym.Uczestnicza takze w

protestach przeciw aborcji przy szpitalach,gdzie codziennie odbywaja sie

aborcje.Poprzez swoja skromnosc i pokore przyciagaja do siebie ludzi i

poznajemy po tym dzialanie Boga w nich i widza to takze inni ludzie.

autor opinii: Robert Pawlowicz

Zdecydowanie najlepsza książka jaką przeczytałem w ostatnim czasie!

autor opinii: Damian

Mocna książka, która pomaga stanąć w prawdzie

Świetna i bardzo wartościowa książka na dzisiejsze czasy. Mnie najbardziej w niej urzekło to, jak można całkowicie poświęcić swoje życie, aby pomagać ludziom ulicy, o których mało kto ma czas i chęci dziś się zatroszczyć. Podziwiam tych braci, którzy upodobnili się w biedzie i zwyczajach do porzuconej na ulicach biedoty, aby móc im pomóc postawić swoje życie w prawdzie - ażeby Jezus Chrystus mógł ich serca mocniej oświecić. Polecam tą piękną książkę, a w chwilach wolnych zapraszam na wspólne odkrywanie tajemnicy Miłości naszego życia - wespół z młodymi ludźmi na katolickim portalu: www.tajemnicamilosci.pl

autor opinii: Mike

Fenomenalna książka :)

Fantastyczne historie opisujące codzienność Franciszkańskich Braci Odnowy - codzienność pełną Bożego działania. Epizody spisane na wzór słynnych "Kwiatków św. Franciszka", tryskające świetnym humorem, dodające otuchy i pobudzające wiarę. Książka, którą połyka się z dziką radością w jedno popołudnie. Polecam każdemu :)

autor opinii: Gosia Ch

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Serafin
Autor: Luc Adrian
Rok wydania: 2009
Ilość stron: 238
Wymiar [mm]: 135x125
EAN: 9788360512760
ISBN: 978-83-60512-76-0
ID: 162157

Zobacz również

Bracia z Bronksu
28.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...