TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Ceremoniał Parafialny

"Ceremoniał Parafialny" to znakomity podręcznik liturgiczny wybitnego polskiego liturgisty - bł. abpa Antoniego Nowowiejskiego.

Dzieło stanowi komplementarne uzupełnienie "Wykładu Liturgii Kościoła Katolickiego", jest jego praktyczną aplikacją.

W wydaniu tym uwzględnione zostały rubryki Rytuału Polskiego. Zostało ono dostosowane do brewiarza Piusa X z 1914 r. i do mszału Benedykta XV z 1920 r.

Tym samym pewna jego część jest już nieaktualna i nie można jej stosować przy celebracji liturgii w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego.

Chodzi tutaj o zasady odmawiania brewiarza, czy obrzędy Wielkiego Tygodnia. W pozostałej części to wciąż znakomity i jedyny w języku polskim opis czynności liturgicznych w celebracjach parafialnych przy różnych okazjach, stanowi streszczenie kilku tomów "Wykładu Liturgii" w aspekcie praktycznym.

Dowiemy się wszystkiego, co jest konieczne do godnego i pięknego sprawowania Mszy św: wotywnej, solennej, konwentulanej, Mszy w obcym kościele, Mszy prywatnej, Mszy o świętych, etc.

Dowiemy się też, dlaczego język łaciński jest językiem liturgicznym i jako taki powinien być zachowany. Wszystko to omówione pieczołowicie i szczegółowo, pięknym językiem.

Książka potrzebna w czasach, kiedy rośnie przekonanie, że przyszłość chrześcijaństwa i świata zależy od liturgii, czyli godnego oddawania czci Bogu - Stwórcy.

Książka stanowi starannie opracowany reprint ostatniego wydania z 1931 roku.

Informacje techniczne

Oprawa: twarda
Wydawca: Wszystko Będzie Dobrze
Autor: abp Antoni J. Nowowiejski
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 576
Wymiar [mm]: 170x250
EAN: 9788393524242
ISBN: 9788393524242
ID: 302466

Zobacz również

Ceremoniał Parafialny
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...