TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Chodzi mi tylko o prawdę

Ocena:
(6 opinii)

"Duchowny do zadań specjalnych" – ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski – ma odwagę mówić głośno o tym, o czym inni tylko szepcą. To nie jest grzeczny wywiad – dotyka trudnych tematów:

  • niedokończonej lustracji w polskim Kościele
  • homoseksualizmu części duchownych
  • zasadności celibatu
  • zaangażowania politycznego duszpasterzy
  • relacji biskupów z podwładnymi
  • działalności księdza Natanka
  • ludobójstwa na Kresach Wschodnich.

Z książki dowiesz się też: co wyróżnia Kościół ormiański w Polsce, dlaczego księża zrzucają sutanny, czy nauczanie religii w szkołach ma sens, czy Lech Kaczyński powinien spoczywać na Wawelu oraz jak działa Fundacja im. Brata Alberta.

Ta książka pomoże nie tylko zrozumieć, o co chodzi księdzu Isakowiczowi-Zalewskiemu, ale także lepiej poznać Kościół w Polsce.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski (ur. 1956), duchowny archidiecezji krakowskiej, duszpasterz Ormian, opiekun osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz współzałożyciel i prezes Fundacji im. Brata Alberta i Oświatowego Towarzystwa Integracyjnego w Radwanowicach. Poeta, pisarz, publicysta i bloger, stały felietonista "Gazety Polskiej". W latach 70. współpracownik opozycji demokratycznej i prasy niezależnej, a w latach 80. podziemnej "Solidarności" i Duszpasterstwa Ludzi Pracy. Dwukrotnie pobity przez tzw. nieznanych sprawców. Autor głośnej książki "Księża wobec bezpieki na przykładzie archidiecezji krakowskiej" (Nagroda im. Józefa Mackiewicza - 2007) oraz publikacji o Kościele ormiańskim i Kresach Wschodnich.

Opinie naszych Klientów (6 opinii)Napisz swoją opinię

Ok

Bardzo uczciwa firma

autor opinii: Piotr Wielgos

Opinia o książkach

Wszystkie książki księdza Tadeusza Isakowicza-Zalewskiego są dla mnie cenne. Szanuję księdza, jego wiedzę historyczną, jego walkę o pamięć, o patriotyzm, o godność Polaka. Takich ludzi odważnych jest mało. Z przyjemnością spotkałbym się z księdzem, aby jego wesprzeć, że nie jest sam, że wielu Polaków jest z nim, i jego poglądami. Człowiek - szacunek, poświęcenie, patriota (a takich teraz mało!)... A o to co mówi i pisze ksiądz - należy walczyć, nie można tego przemilczeć...

autor opinii: Zbigniew Zieleniewski

Ksiądz

Moja ocena tej książki jest taka , którą mogłem wyrazić przed jej przeczytaniem , gdyż powszechnie wiadomo ,że ten ksiądz jest inspiratorem lustracji w Kościele katolickim , a to niektórych biskupów mocno boli.Jednakże jego kapłaństwo to chwiejna droga do dziś trudno mu żyć w celibacie przez to chyba tak krytykuje Kościół rzymskokatolicki .Pamiętać należy ,że reprezentuje Kościół ormiański w Polsce ot tyle

autor opinii: Eugeniusz

Prawda?!

Pozycja ciekawa i rzeczywiście przedstawiająca odmienny punkt widzenia na wiele różnych tematów dotyczących Kościoła i duchowieństwa.Dla mnie jest tylko potwierdzeniem tego,że Polska i Polacy zadławili się wolnością zapominając o tym co tak naprawdę znaczy być chrześcijaninem i prawdziwym patriotą.

autor opinii: Beata Słomkowska

Moja opinia osobista.

Tak jak jednym tchem przeczytałem książkę Księdza Issakowicza Zaleskiego "księża wobec bezpieki", tak nie mogłem oderwać się od książki "Chodzi mi tylko o prawdę". Z tych dwu książek ( a marzy mi się posiadać wszystkie publikacje księdza Tadeusza) wyłoniła się postać CZŁOWIEKA pełnego empatii, szlachetności, patriotyzmu i prawdziwie Bożej charyzmy uczciwego kapłana i przyjaciela. Jego wypowiedzi tchną prostotą narracji prawdą logiką i dobrocią serca.
Każdy, kto jeszcze nie uległ mutacjom zwyrodniałego systemu (Platformy Oprychów), powinien czytać wszystko co napisze ksiądz Tadeusz Zaleski. Bardzo ważny społecznie jest problem ludobójstwa Wołyńskiego.
Choć jestem "zaplutym karłem reakcji i żołnierzem wyklętym, był bym szczęśliwym móc poznać osobiście księdza Tadeusza .. może mół bym mu przekazać parę doświadczeń z mojego burzliwego życia ( i parę wierszy) - jako wątki dla twórczości literackiej księdza Zaleskiego do którego mam pełne zaufanie. Szczęść Boże !!!
Zbigniew Przybysz (87 lat)

autor opinii: Zbigniew Przybysz

Zdecydowanie warto przeczytać

Jestem właśnie świeżo po lekturze kontrowersyjnej książki-wywiadu z ks. Isakowiczem-Zaleskim. Przyznaję, że nie ze wszystkim się z ks. Isakowiczem zgadzam, ale ta książka to bardzo ważny głos w dyskusji o sytuacji polskiego Kościoła. Warto ją przeczytać, by dowiedzieć się niezwykle ciekawych rzeczy. Szczególnie takich, o których publicznie się nie mówi.

autor opinii: Paweł Królak, właściciel Tolle.pl

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fronda
Autor: ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Tomasz P. Terlikowski
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 180
Wymiar [mm]: 140x225
EAN: 9788362268269
ISBN: 9788362268269
ID: 221659

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Chodzi mi tylko o prawdę Chodzi mi tylko o prawdę
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...