TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Chodzi mi tylko o prawdę

"Duchowny do zadań specjalnych" – ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski – ma odwagę mówić głośno o tym, o czym inni tylko szepcą. To nie jest grzeczny wywiad – dotyka trudnych tematów:

  • niedokończonej lustracji w polskim Kościele
  • homoseksualizmu części duchownych
  • zasadności celibatu
  • zaangażowania politycznego duszpasterzy
  • relacji biskupów z podwładnymi
  • działalności księdza Natanka
  • ludobójstwa na Kresach Wschodnich.

Z książki dowiesz się też: co wyróżnia Kościół ormiański w Polsce, dlaczego księża zrzucają sutanny, czy nauczanie religii w szkołach ma sens, czy Lech Kaczyński powinien spoczywać na Wawelu oraz jak działa Fundacja im. Brata Alberta.

Ta książka pomoże nie tylko zrozumieć, o co chodzi księdzu Isakowiczowi-Zalewskiemu, ale także lepiej poznać Kościół w Polsce.

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zalewski (ur. 1956), duchowny archidiecezji krakowskiej, duszpasterz Ormian, opiekun osób niepełnosprawnych intelektualnie oraz współzałożyciel i prezes Fundacji im. Brata Alberta i Oświatowego Towarzystwa Integracyjnego w Radwanowicach. Poeta, pisarz, publicysta i bloger, stały felietonista "Gazety Polskiej". W latach 70. współpracownik opozycji demokratycznej i prasy niezależnej, a w latach 80. podziemnej "Solidarności" i Duszpasterstwa Ludzi Pracy. Dwukrotnie pobity przez tzw. nieznanych sprawców. Autor głośnej książki "Księża wobec bezpieki na przykładzie archidiecezji krakowskiej" (Nagroda im. Józefa Mackiewicza - 2007) oraz publikacji o Kościele ormiańskim i Kresach Wschodnich.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Fronda
Autor: ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, Tomasz P. Terlikowski
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 180
Wymiar [mm]: 140x225
EAN: 9788362268269
ISBN: 9788362268269
ID: 221659

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Chodzi mi tylko o prawdę Chodzi mi tylko o prawdę
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...