TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Chrześcijańskie fenomeny mistyczne. Słownik

Mówić dzisiaj o "chrześcijańskich fenomenach mistycznych" znaczy zapuścić się w tajemniczy i fascynujący teren, naznaczony nadzwyczajną obecnością Boga, ale również narażony na oślepiający blask i zafałszowania. Słownik uwzględnia różne fakty lub wydarzenia potwierdzone w ciągu wieków w doświadczeniach wielu świętych. Opisane fenomeny mogą być albo percypowane wyłącznie przez duszę, która taki dar otrzymuje (lokucje, wizje, objawienia?), albo uwidaczniane na zewnątrz i obserwowane przez ludzi mających kontakt z osobami, które noszą tego znaki (ekstazy, lewitacje, stygmaty?).


Hasła tego słownika - napisane przez uczonych, którzy posługując się ścisłą metodą naukową, potrafią łączyć teologię duchową i mistyczną z psychologią i medycyną - są udokumentowaną i bezpieczną mapą, pozwalającą w świetle wiary chrześcijańskiej zorientować się w świecie nadzwyczajnych fenomenów. Książka zawiera: 67 haseł odnoszących się do fenomenów mistycznych (pojęcie, przykłady i interpretacja fenomenu), 6 artykułów poświęconych charakterystycznym przykładom osób, które doświadczyły fenomenów mistycznych (m.in. św. Franciszka z Asyżu, św. Teresy z Avili, św. Ojca Pio), 2 artykuły omawiające relacje między substancjami psychoaktywnymi a mistyką oraz medycyną zintegrowaną a mistyką.


Odbiorcy
- wszyscy chcący wzbogacić swoją wiedzę teologiczną
- pasjonaci zgłębiający meandry zjawisk mistycznych i nadprzyrodzonych
- osoby chcące lepiej zrozumieć, na czym opiera się relacja człowieka z Bogiem

Dlaczego warto przeczytać tę książkę
Świętość niekoniecznie pociąga za sobą nadzwyczajne fakty, istnieją święci, u których te fenomeny są nieobecne lub przynajmniej nie jest nam znana ich obecność. A jednak, u wielu świętych pojawiają się fenomeny mistyczne. U innych osób natomiast zostały stanowczo potwierdzone przez świadectwa zarówno tych, którzy ich doświadczyli, jak i tych, którym dane było widzieć ich zewnętrzny wyraz. O tym właśnie opowiada nasza publikacja.

Informacje techniczne

Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Wydawca: Jedność
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 232
Wymiar [mm]: 140x205
EAN: 9788379711413
ISBN: 9788379711413
ID: 409923

Zobacz również

Chrześcijańskie fenomeny mistyczne. Słownik
34.00 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...