TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Cuda Ojca Pio

Ocena:
(4 opinii)

Niniejsza książka opisuje wszystkie te zjawiska, które do San Giovanni Rotondo przyciągały tłumy i o których mówiono jako o cudach Ojca Pio:

 • stygmaty - krwawiące przez pięćdziesiąt lat rany, których żadnemu z lekarzy nie udało się wyleczyć bądź wyjaśnić;
 • tajemniczy zapach roztaczający się wokół osoby zakonnika;
 • temperatura ciała osiągająca 48,50C, nigdy przedtem nie odnotowana w historii medycyny;
 • zdolność odczytywania myśli innych osób i przepowiadania przyszłości;
 • ekstazy;
 • rozmowy z umarłymi;
 • wizje istot nadprzyrodzonych;
 • nadzwyczajny dar nawracania (jak w przypadku kilku słynnych postaci ze świata kultury);
 • wreszcie niezliczone i głośne uzdrowienia.

Wszystko to opowiedziane zostało językiem jasnym i potoczystym. Zaskakujące fakty, relacje naocznych świadków, pamiętniki, listy, poufne sprawozdania składają się na mozaikę wydarzeń racjonalnie niewytłumaczalnych, a przy tym niesamowicie wciągających.

"Brat ze stygmatami" spędzał większą część swego czasu w konfesjonale. Nie wygłaszał ani kazań, ani wykładów, ani też nie był misjonarzem. Wysłuchiwał spowiedzi osób zwracających się do niego o duchową poradę. Był "lekarzem dusz". Każdego dnia przy konfesjonale Ojca Pio dokonywały się nawrócenia, nadzwyczajne cuda, które na zawsze pozostaną w ukryciu przed ciekawością ludzką. Czasami jednak, kiedy dotyczyły one bardzo znanych osób, działy się jakby na oczach ludzi, stawały się publiczną tajemnicą.

"Ojcze, nie wierzę w Boga" - powiedział mu kiedyś pewien mężczyzna. "Cóż, mój synu, za to On wierzy w ciebie" - odparł mu z uśmiechem Ojciec Pio.

Inny znowuż rzucił mu się do stóp i z twarzą w dłoniach powtarzał: "Ojcze, strasznie grzeszyłem". Zakonnik, głaszcząc penitenta po włosach, powiedział: "Mój synu, zbyt dużo Go kosztowałeś, by cię teraz miał opuścić".

"Idąc razem z Ojcem Pio, mogłem zamienić z nim parę słów. Sądzę jednak, iż była to najdłuższa z wszystkich moich rozmów, ponieważ rozpoczęty wtedy dialog trwa nieprzerwanie".

Zobacz tę książkę także w wersji audio.

Opinie naszych Klientów (4 opinii)Napisz swoją opinię

Piekna ksiazka, warta przeczytania

Witam! Serdecznie polecam "Cuda Ojca Pio". Ksiazka opowiada szczegolowo o niezwyklej osobie, jaka byl Ojciec Pio, o niesamowitych cudach, ktorych dokonywal oraz wielu dokonanych za jego posrednictwem nawroceniach. Na pewno warto przeczytac!

autor opinii: Malgorzata Ostapiuk

Książkę tę przeczytałam już wcześniej,bo otrzymałam ją od dzieci w prezencie.Pożyczyłam i już do mnie nie powróciła, więc postanowiłam ją zakupić. Jest to wspaniale opisane życie Ojca Pio. przeczytałam parę innych książek o Nim jak również obejrzałam kilka filmów .Ta książka według mnie jest najbardziej wiarygodną . Polecam ją każdemu do przeczytania.

autor opinii: Czesława Pawłowska

Prosta i poruszająca!

Niniejsza książka w bardzo prosty sposób pokazuje fenomen Św. Ojca Pio. Oddał się cały Panu, bez reszty, w Nim zaufał, tylko na Niego czekał. Ukazuje prostotę Jego życia i daje nam prostym ludziom jasne wskazanie, że cuda i sam Bóg jest dla nas na wyciągnięcie ręki. I mimo, że nie ma jednoznacznego przepisu..wystarczy chcieć Boga pokochać a reszta przyjdzie sama.

autor opinii: Robert Kasprzyk

On jest ze mną zawsze

Książka "Cuda Ojca Pio" jest już kolejną książką o Tym Wielkim Człowieku, którą czytam z wielkim zainteresowaniem. Chociaż myślałam, że wiem o Ojcu Pio już wszystko okazało się po lekturze książki, że wciąż odkrywam go na nowo. Wszystkim gorąco polecam nie tylko tę książkę, ale i zapoznanie się z osobą Świętego. Sama codziennie modlę się prosząc go o wstawiennictwo i zawsze zostaję wysłuchana, czuję jego bliskość, wiem, że jest przy mnie i mogę mu zaufać.

autor opinii: Lucyna

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: WAM
Autor: Renzo Allegri
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 320
Wymiar [mm]: 146x202
EAN: 9788327701589
ISBN: 9788327701589
ID: 338243

Zobacz również

Książka wyróżniona Cuda Ojca Pio
25.00 zł
23.72 zł
Oszczędzasz 1.28 zł (5%)
 • Wysyłamy w ciągu 1-3 dni
 • Dostawa za jedyne 8.90 zł
  - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...