TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Czas Benedykta. Osiem dramatycznych lat pontyfikatu z bliska

Poznaj osiem dramatycznych lat pontyfikatu z bliska!

To najbardziej osobista i przenikliwa książka o Benedykcie XVI!

Niniejsza książka jest żywym wspomnieniem. Składa się z ponad sześćdziesięciu wybranych relacji z tamtych dni, gdy Joseph Ratzinger był pierwszym od ponad czterystu lat papieżem z Niemiec, Badde towarzyszył mu z bliska jako korespondent dziennika "Die Welt".

Książka nie jest biografią Benedykta XVI, naświetla ona jedynie czas pontyfikatu papieża. Autor na prośbę profesora Stefana Heida zebrał wszystkie artykuły na temat papieża z Niemiec by móc wydać je w postaci książki, która przechowa ten fragment historii.

Książka zaczyna się zatem dokładnie 18 kwietnia 2005 roku o godz. 17.45, a kończy 28 lutego 2013 roku pożegnaniem "Buona notte", z balkonu Pałacu Papieskiego w Castel Gandolfo. Obejmuje osiem lat, a dokładniej dziewięćdziesiąt cztery miesiące albo dwa tysiące osiemset siedemdziesiąt jeden dni (...). (Od Autora)”

Paul Badde (ur. 1948 w Schaag), niemiecki historyk, dziennikarz i autor książek. Studiował filozofię i socjologię we Freiburgu, następnie był nauczycielem w gimnazjum we Frankfurcie. Od 1979 współpracował z czasopismem satyrycznym “Pardon”. Był również redaktorem dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Od 2000 pracował jako korespondent zagraniczny "Die Welt", najpierw w Jerozolimie, później także w Rzymie i Watykanie. Jego zainteresowania skupione są wokół historii religii i teologii, w tym szczególnie wokół zjawiska objawień i badań nad autentycznością relikwii chrześcijańskich, m.in. całunu turyńskiego czy chusty z Manoppello. Jest autorem kilku bestsellerów, z których najbardziej znaną książką jest Boskie oblicze. Całun z Manoppello.

Opinie naszych Klientów (0 opinii)Napisz swoją opinię

Ta książka nie została jeszcze przez nikogo oceniona

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Niecałe
Autor: Paul Badde
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 296
Wymiar [mm]: 140x205
EAN: 9788364453205
ISBN: 978-83-64453-20-5
ID: 422371

Zobacz również

Czas Benedykta. Osiem dramatycznych lat pontyfikatu z bliska
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...