TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Czas Credo. Czas nowej ewangelizacji

Ocena:
(1 opinii)

Książka jest owocem 44 tysięcy przejechanych kilometrów, spotkań i konferencji wygłoszonych przez ks. Michała Olszewskiego SCJ w kilkunastu miastach w Polsce i na świecie w 2013 roku, których program powstał jako odpowiedź na ogłoszony przez papieża Benedykta XVI ROK WIARY.

Całość została uzupełniona wstępem autora.

(…) wierzyć, to nie jest nasza zasługa. To nie jest mój pomysł – Michała Olszewskiego, że wierzę w Jezusa z Nazaretu. To jest łaska Boża, dar Ducha Świętego, które­go otrzymujemy. To jest nam dane za darmo. Myśmy sobie niczym na wiarę nie zasłużyli. Jeśli ktoś sobie myśli, że jest wielki, bo wierzy, to się myli. Zasługę zdobywamy, kiedy na ten dar odpowiemy pozytywnie. Wtedy otwierają się przed nami podwoje wiary, jak mówi Ojciec Święty "drzwi wiary". Wiara jest darem. Z naszej strony potrzeba tylko jednego – powiedzenia Bogu "tak", otwarcia serca.

Fragment książki
Odwagi więc, nasz Pan choć umarł i przebywał ze zmarłymi, to jednak zmartwych­wstał i wstąpił do nieba, a teraz nas posyła, byśmy w Jego imię szli przez ten świat i nigdy nie stracili z oczu tego, że jesteśmy tutaj na chwilkę, a nasza ojczyzna jest niebie.

Fragment książki
Wierzymy, że nasza historia nie kończy się tu na ziemi. (…) Jeśli bowiem Chry­stus zmartwychwstał, to my wierzymy, że i nas nie pochło­nie śmierć, że nas nie pochłonie piekło, jesteśmy wybrani, by żyć wiecznie. Ale niestety w XXI wieku coraz trudniej nam w to wierzyć. Jeśli stracimy z oczu niebo, to stracimy w ogóle sens życia.

Fragment książki

Ks. Michał Olszewski SCJ - ewangelizator, spowiednik osób zniewolonych, egzorcysta. Publikuje książki (m.in. "Jezus chodzi po Krakowie", "Żyć w Duchu Świętym"). Jest redaktorem naczelnym portalu ewangelizacyjnego profeto.pl. Obdarzony charyzmatami, dzieli się nimi z ludźmi w Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych.Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Bardzo ciekawa książka. Odświeżająca duchowo.Czyta się i czyta. Polecam!

autor opinii: Edyta

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Rób to co kochasz, RTCK
Autor: ks. Michał Olszewski SCJ
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 114
Wymiar [mm]: 147x210
EAN: 9788364855030
ISBN: 9788364855030
ID: 328890

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Czas Credo. Czas nowej ewangelizacji Czas Credo. Czas nowej ewangelizacji
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...