TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Czas na kobiecość, czyli podróż do samej siebie

Ocena:
(3 opinii)

Książka ta powstała dzięki spotkaniom ze wspaniałymi kobietami. Porusza sprawy tak podstawowe i oczywiste, że zazwyczaj o nich nie myślimy, nie rozmawiamy i rzadko czytamy. Ich istnienie jednak często przejawia się w sposób dla nas bolesny.

Czas się otrząsnąć z szaleństwa, które zgotował kobietom współczesny świat. Czas odkryć na nowo to, co nosimy w sercach. Obudzić wiarę i nadzieję.

Czas na podróż w głąb kobiecych pragnień i lęków. Czas na kobiecość. Świat czeka na nas i usycha z braku miłości! Bez kobiecości stanie się nieludzki!

Beata Kołodziej to pisarka, autorka kilkudziesięciu książek, głównie dla dzieci. Pisze też scenariusze, reżyseruje. Z wykształcenia biolog, prywatnie jest żoną, mamą i od niedawna babcią. Otrzymała tytuł Ambasadora Polszczyzny Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej oraz medal fundacji „Cała Polska czyta dzieciom”. Prowadziła warsztaty poświęcone kobiecości, konferencję „Odwaga bycia piękną” w Krakowie, warsztaty dla kobiet „Świat relacji” organizowane przez RTCK w Nowym Sączu. W przygotowaniu kolejne warsztaty.

Opinie naszych Klientów (3 opinii)Napisz swoją opinię

"Czas na kobiecość" dla każdej kobiety i każdego mężczyzny

Pierwsze myśli jakie mi przyszły do głowy po lekturze książki Beaty Kołodziej "Czas na kobiecość, czyli podróż do samej siebie" to:
Dlaczego nie naucza się powszechnie co w zamyśle Stwórcy oznacza bycie kobietą i jak cenne wartości dla nas samych i dla świata niesie kobiecość? Dlaczego dotarcie do prawdy o naturze i wartości kobiecości wymaga błądzenia po nieoznakowanych drogach?
Z pokolenia na pokolenie powielany jest błąd w wychowaniu dzieci budujący w ich umysłach zafałszowany obraz kobiety i mężczyzny, ich natury, struktury psychologicznej i emocjonalnej, potrzeb i wartości jakich poszczególne płci są nośnikami. Odczuwalny mocno też jest brak wiedzy o wzajemnych relacjach między kobietą i mężczyzną opartych na Bożym planie a nie na planie Szatana. Większość z nas zmaga się potem w dorosłym życiu z pokłosiem zafałszowanego obrazu mężczyzny i kobiety w postaci wielorakich problemów natury psychicznej i duchowej (w wymiarze jednostkowym) oraz natury społecznej (w wymiarze międzyludzkim). To, co nieprzeliczalne na pieniądz, miękkie i kobiece jest niedowartościowane i pogardzane a jednocześnie wykorzystywane bez skrupułów przez tych, co hołdują tzw. twardym, "męskim" wartościom .
"Czas na kobiecość" we wspaniały sposób uzupełnia lukę w naszej edukacji i odkrywa piękną, bożą prawdę o kobiecości we wszystkich niemal aspektach. Pozwala poczuć jak radosne i wartościowe jest bycie prawdziwą kobietą, niezależnie od statusu materialnego, społecznego, niezależnie od jakichkolwiek uwarunkowań zewnętrznych.
Mam też cichą nadzieję, że jakiś prawdziwy mężczyzna napiszę dopełnienie "Czasu na kobiecość ..." w postaci książki "Czas na (prawdziwą) męskość".

autor opinii: Ilona Księżopolska

Kobiecość

Wspaniała książka! Prosto, zwięźle i bardzo "wgłąb". Oryginalna, nie poprzestaje na oklepanych tekstach dotyczących kobiet. Zmienia sposób patrzenia na siebie i świat wokół nas. Szczególnie polecam tym, którzy pragną poznać siebie trochę lepiej.

autor opinii: Anna

KOMPEDIUM na temat KOBIECOŚCI

Gorąco polecam! Książka napisana lekko chociaż tematy w niej poruszone do lekkich i banalnych nie należą. Zaletą jest całościowe podejście do tematu kobiecości, bez względu na stan cywilny, wykształcenie, itp
CIEKAWOSTKA! Rozdział poświęcony kobietom niezamężnym potraktowany jest poważnie i chociaż temat jest tylko zasygnalizowany, to dotyka istoty problemu.
Podejrzewam, że ktoś, kto raz zajrzy do tej publikacji będzie do niej wracać niejednokrotnie...

Książka "Czas na kobiecość czyli podróż do samej siebie" ma również swój profil na Facebook'u: https://www.facebook.com/CzasNaKobiecosc/?fref=ts
Tam też warto zaglądać :)

autor opinii: Katarzyna Dziurdzik

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Homo Dei
Autor: Beata Kołodziej
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 268
Wymiar [mm]: 145x205
EAN: 9788364451584
ISBN: 9788364451584
ID: 351373

Zobacz również

Czas na kobiecość, czyli podróż do samej siebie
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...