TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Czekając na dziecko

Ocena:
(39 opinii)

Katarzyna Jarosz jest mężatką od 2004 r. Wraz z mężem, Tomaszem, prowadzi portal katolicki www.adonai.pl; od 2008 r. współtworzy warszawskie Duszpasterstwo Niepłodnych Małżeństw. Od 1,5 roku jest matką adopcyjną Michałka.

Mordercza walka na argumenty, uczucia, zwątpienie i zaufanie, po kres ludzkich sił, nie jest zarezerwowana tylko dla niepłodnych małżonków. Każdy ma swoją Golgotę - chorobę, samotność, brak pracy, poronienie... Doświadczenia Kasi i Tomka pokazują, że na tej drodze Bóg nigdy człowieka nie opuszcza. Ale przez krzyż prowadzi go do Zmartwychwstania.

Agata Ślusarczyk, dziennikarz "Gościa Niedzielnego"
Zagłębiając się w lekturze, coraz bardziej płakałam i myślałam z lekką nutką zazdrości: czemu to nie ja napisałam tę książkę? Przecież ona jest o mnie. O mnie, o moich - naszych - niemal dziesięcioletnich zmaganiach na drodze "po dziecko". Mojej walce z Bogiem, z lekarzami, z nieprzychylnością społeczeństwa. Walce z własnym ciałem, które stawia opór nowemu życiu. Ale teraz - jestem już pewna. Kasia miała rację, pisząc: "Wiem, że ta moja niepłodność nie jest przypadkowa - jeszcze nie wiem, po co ona jest, ale myślę, że kiedyś zrozumiem (...)". Polecam do czytania tym jeszcze zagubionym i tym, którzy już zrozumieli.

Iwona, szczęśliwa żona Sylwka i mama adoptowanej Córeczki
Prawdziwa historia walki o macierzyństwo. Dla wszystkich, którzy znają osoby starające się o potomstwo.

Iza, koleżanka Kasi z pracy

Opinie naszych Klientów (39 opinii)Napisz swoją opinię

Godna polecenia książka

Ciekawa lektura,tafione opisy uczuć,wątpliwości z którymi muszą zmierzyć się rodziny.Czytajac książkę przypominaly mi się sytuacje,uczucia związane z moja drogą do macierzyństwa.

autor opinii: Kamila P.

Warto

Warta przeczytania dla osób starających się i ich bliskich by poznac ten trudny i bardzo bolesny temat. Szybko się czyta. Pozwala zrozumiec, że w życiu są różne cele i różne krzyże...... Kobiety starające się odnajdą tam siebie.

autor opinii: Agata Stolarz

Polecam!

Książka naprawdę godna polecenia. Czytając pierwsze strony tej książki miałam wrażenie jak bym to ja sama ją pisała... Autorka świetnie opisuje emocje towarzyszące ludziom bezskutecznie starającym się o potomstwo, podaje niektóre możliwości badań przeprowadzanych w celu zdagnozowania niepłodności, a także wskazuje na opinie i rady innych ludzi. Książka jest swego rodzaju osobistym pamiętnikiem, w którym autorka bez ogródek pisze o swoim życiu w kontekście starań o dziecko.

autor opinii: Angelika

Zadowolona

Zakupiłam tę książkę i był to dobry wybór. Autorka opisuje swoje doświadczenia, przeżycia, emocje, tak bezpośrednio, tak po prostu. Myślę, że powinni przeczytać ją ci, którzy borykają się z niepłodnością, jak również ci, którzy pomagają parom leczącym się, a więc nie tylko psycholodzy, ale przede wszystkim lekarze, położne, pracownicy laboratoriów.
Tym pierwszym pomoże w lepszym zrozumieniu siebie, swoich uczuć, doświadczeniu, że nie jesteśmy sami, że są inne pary, osoby, które przeżywają bardzo podobnie do nas, że z nami jest wszystko w porządku.
Personelowi medycznemu pomoże ta książka zobaczyć cierpienie tych, którzy korzystają z porad, wizyt oraz byc może zmieni stosunek wielu do pacjentów, oszczędzając wielu niepotrzebnych komentarzy.

autor opinii: nie-wypelniono nie-wypelniono

Jakbym to ja pisała tę książkę...

Przeczytałam tę książkę na raty. Nie dałam rady po ludzku ogarnąć jej na jeden raz. Najpierw doczytałam do 27 strony i dosłownie rzuciłam ją z płaczem w kąt. Mój mąż popatrzył na mnie bardzo zdziwiony ale nic nie powiedział... Płakałam bo miałam wrażenie że narratorka tej opowieści wyjęła z głowy moje myśli. Że zabrała moje emocje i teraz przędzie na nich jak na niciach historę, którą codziennie przeżywam od nowa.
Następnego dnia weszłam na facebooka. Znalazłam w tzw. wspomnieniach swoje zdjęcie z naszej podróży poślubnej. Byłam wtedy grubsza, na jednym zdjęciu tunika opina mi się na brzuchu. I wpadł mi w oczy komentarz od koleżanki "czyżby ktoś był w drodze?" zatkało mnie. Poniżej doczytałam swoją odpowiedź "niestety, to tylko nadwaga". Znów poleciały łzy.... Tak niewiele potrzeba żeby człowieka doprowadzić do płaczu. Wtedy pomyślałam o książce i o tym że muszę się przełamać i ją dokończyć. W przeciwnym razie nigdy nie dowiem się, jak się ta historia skończyła. A ja chciałam się dowiedzieć i.. chciałam się z autorką w ten sposób "zaprzyjaźnić".

Kilka dni później dokończyłam książkę. Po przeczytaniu ostatniego rozdziału, płakałam. Obok spał mój mąż. Pierwszy raz poczułam ulgę, że są ludzie, są inne kobiety które rozumieją to, co czuję i przeżywają ten stan - niepłodności- tak samo. Tak samo denerwowało mnie mówienie o braku dziecka jako o "krzyżu i próbie od Boga". Tak samo nie jestem rozumiana przez inne osoby bo przecież in vitro załatwia sprawę... Tak samo trafiałam na lekarzy którzy mieli gdzieś moje pytania i wszyscy twierdzili zgodnie, że wszystko jest ok. Ba, jeden nawet posunął się do żartu "niech pani powie mężowi żeby zmienić pozycję". Inny całą wizytę powtarzał "nooo w pani wieku, to już czas najwyższy, zegar tyka, potem nie będzie już nic możliwe tylko in vitro, niech się pani spieszy, nooooo" a jak powiedziałam że żadnego in vitro nie będzie przestał się w ogóle odzywać. I te komentarze od znajomych, bliskich i rodziny.........
kto tego nie doświadczył, nie zrozumie.

Szczególnie trudno nam, wierzącym małżonkom. Pochodzimy z różnych środowisk i nie zawsze do tej wiary dochodzimy radośnie i lekko. Często wnosimy w małżeństwo trudny bagaż doświadczeń, zranień i problemów które wychodzą dopiero gdy zgasną światła na weselnej sali a wszyscy goście zdążą już wytrzeźwieć po poprawinach... zaczyna się wtedy zwyczajne życie które niesie często niezwyczajne trudności. Niepłodność jest jedną z nich. Ciężko ją pojąć i ogarnąć, często winny jest brak diagnozy, niewykryte schorzenia. Czasami kiepscy lekarze czy niepotrzebnie stosowane leki. A czasami po prostu - nie ma dziecka. Mijają tygodnie, cykle, okres przychodzi i odchodzi. Testy ciążowe tracą datę przydatności... a dziecka nie ma. Jest za to kobieta i mężczyzna. Małżonkowie. I ich cierpienie. I droga do zrozumienia sensu, odnalezienia siebie w tym co inni nazywają "powołaniem" a inni "przekleństwem". Niepłodności.
I o tym właśnie jest ta książka. Dziękuję pani Katarzyno że odważyła się pani napisać ją. I za to Duszpasterstwo Niepłodnych Małżeństw. Dziękuję.
My też jesteśmy siłą Kościoła. I społeczeństwa. My, niepłodni małżonkowie. Mam nadzieję, że ta książka przyczyni się do tego, że zacznie się temat niepłodności traktować nie jak tabu albo jakąś egzotyczną zarazę, powód do wstydu ale jako stan który dotyka wiele osób.

autor opinii: Magdalena Gałka

Prawdziwa

Bardzo osobista relacja zmagań w drodze do rodzicielstwa, walki z własnym organizmem, marzeniami, pragnieniami, bezsilnością, ludźmi wokół, z Bogiem. Napisana przez kobietę z jej perspektywy, ale z cichym towarzyszeniem męża. Przesiąknięta emocjami, często skrajnymi, przejmująco szczera.

autor opinii: Magdalena K.

książka - pamiętnik

Bardzo szczera książka, pokazująca proces starań o dziecko i towarzyszące temu emocje całkowicie rzeczywiście, bez upiększania, a jednocześnie dająca wiele nadziei.. nie tylko dlatego, ze Autorka jest obecnie mamą adopcyjną, ale także dlatego, że pokazuje, iż walka o dziecko nie musi być wyniszczająca.

Polecam wszystkim starającym się (szczególnie tym, którzy mają trudności z poczęciem) - to książka o nas...

autor opinii: Gosia

książka opowiada o cieżkich przeżyciach związanych z chorobą niepłodnosci i o drodze do adopcji,drodze do której trzeba dorosńąć.My jesteśmy małżeństwem z 7 letnimi staranimi o dziecko ,po tych latach adoptowlismy dzieci a póżniej bez żadnego leczenia urodziłam dwoje dzieci.niech ta książka bedzie pomocna w dązeniach do starań o dzieciątko dla tych którzy do tego dązą.

autor opinii: Ewelina

...

Książka napisana bardzo przystępnym językiem.

autor opinii: Agata Deresz

:)

Czytając czułam się jakbym sama była autorką. Dobrze wiedzieć, że nie jestem sama i pewnie każda kobieta mająca problem z poczęciem dziecka przeżywa to w podobny sposób. Przynajmniej wiem, że jeszcze nie zwariowałam. I że jest światełko w tunelu :)

Książkę wręcz połknęłam. Czyta się błyskawicznie, nie mogłam się oderwać.

Ponieważ jestem z Warszawy wybrałam się na mszę dla niepłodnych małżeństw odbywającą się z inicjatywy Państwa Kasi i Tomka Jaroszów. Niesamowitym przeżyciem, było ujrzenie ich na żywo w ławce obok mnie z adoptowanym synkiem Michałkiem na rękach. To tak, jakby fan Batmana nagle spotkał go w autobusie.

Pani Kasiu, dziękuję za tę książkę. Za to, że cierpiąc myślała Pani o innych osobach borykających się z podobnym problemem i nawet, a może przede wszystkim, w tych najtrudniejszych dniach wpisywała Pani kolejne notatki w pamiętniku i potrafiła ufać Bogu. To naprawdę niesamowite świadectwo.

autor opinii: Kinga

Na pewno warto

Zapragnęłam przeczytać tę książkę, aby lepiej zrozumieć osoby borykające się z problemem niepłodności. Wymaga tego ode mnie specyfika mojej pracy. Polecam ją wszystkim psychologom, pedagogom, osobom pracującym z rodziną, a także tym wszystkim, którzy chcą zrozumieć innych. Myślę jednak, że mimo, iż doświadczenia autorki dają nadzieję na szczęście dla osób niepłodnych, to mogą być dla nich bardzo trudną lekturą.

autor opinii: Alicja K.

Czekając na dziecko

Książka dla wszystkich którzy chcą adoptować dziecko a mają wątpliwości. Opisane przeżycia autorki wzruszają do łez.
Polecam rodzicom długo oczekującym na własne potomstwo. Mnie osobiście momentami dołowała;( Ale mimo to polecam.

autor opinii: Ewa

Wyczekiwanie na owoc miłosci...

Od dawna chciałam zdobyć tę książkę, bo kiedy przeczytałam jej fragment w internecie, zauważyłam, że historia tam pokazana, jest po części moją historią- że z mężem borykamy się z podobnym problemem.
Kiedy czytałam kolejne strony, miałam wrażenie, choćbym to ja napisała tę książkę- przyznam, że niekiedy podczas jej czytania zakręciła mi się łezka w oku- i to nie jedna.

autor opinii: Agata Z.

...

Polecam wszystkim bardzo serdecznie.Książka opisuje prawdziwe uczucia ból smutek rozpacz... czytając tą książke łzy spływały mi po policzkach ...To było o mnie...Dalej walczę o swoje szczęście i wszystkim parą dotkniętych niepłodnością życzę dużo wiary i siły aby dotrwać do końca tej trudnej drogi.Serdecznie pozdrawiam

autor opinii: Aneta Wójtowicz

Dziękuję

W książce "Czekając na dziecko" zawarte są moje uczucia związane z bólem z powodu braku dziecka. Nie muszę już tłumaczyć bliskim co czuje, wystarczy, że przeczytają tę książkę. Dziękuję

autor opinii: Aga

Książka dająca nadzieję

Sięgnęłam po tą książkę w nadziei, że pozwoli mi się pogodzić z niepłodnością. Na razie również walczę, mniej heroicznie niż autorka, ale mam też światełko, że zawsze istnieje adopcja. Książka pełna uczuć, rozterek i walki. Ale też pogodzenia się, akceptacji własnego ciała i spełnionej miłości do dziecka. Polecam. Dodaje otuchy.

autor opinii: Gosia

moja ocena

to osobisty pamiętnik Autorki. Każdy idzie własną drogą Wiary wg realizacji celów, priorytetów. Nie sposób więc oceniać i przedstawiać wrażeń. Nie polecałbym osobom szukającym jednej odpowiedzi - bo tą, sami (jak Autorka) w swoim życiu muszą odnaleźć, przeżyć.

autor opinii: moja ocena

Nie wiem czy polecić

Jestem trochę rozczarowana tą książką. Na początku czytania miałam pozytywne odczucia ale im dalej czytałam tym mniej mi się podobała, Miałam polecić tą książkę mężowi aby również przeczytał ale uznałam, że lepiej będzie jak jej nie przeczyta. Można się zdołować i ja się tak czułam.
Nie wiem czy poleciłabym tą książkę innym.

autor opinii: Katarzyna Paziak-Domańska

Niepłodność - darem

Książkę Katarzyny Jarosz kupiłam dla Przyjaciół, którzy długo czekają na swoje dziecko. Szybko sama wciągnęłam się do czytania. Nawet słyszane od nich opowieści nie przybliżyły mi tak bardzo przeżyć osób starających się o powiększenie rodziny.
Jarosz świetnie pokazuje jak walka z bezdzietnością może stać się drogą wiary, jak nieustannie powtarzane pytanie "Dlaczego ja?" staje się znakiem wybrania przez Boga.
Przesłanie książki wykracza poza problem niepłodności, można je odnieść do wszystkich dziedzin życia, zderzyć ze ścigającym nas wyobrażeniem szczęścia jako bycia doskonałym pod każdym względem.
Polecam wszystkim!

PS Pochwała należy się również wydawnictwu za dbałość o każdy szczegół uprzyjemniający lekturę.

autor opinii: Sylwia Grzeszna

warto przeczytać i podać innym

Książka o bólu i o nadziei, nie można przeczytać tej historii- historii wielu małżeństw borykających się z niepłodnością- obojętnie. Polecam wszystkim, których przyjaciele idą tą drogą, aby chociaż troszkę zrozumieli ...

autor opinii: Anna

Warto!

Dla wszystkich starających się o dziecko książka, które pozwala spojrzeć na pewne sprawy inaczej, z dystansem. Polecam!

autor opinii: Ania

książka jest bardzo przydatna w walce o dziecko ale jednocześnie ciężka w przeżywaniu tego wszystkiego na co napotkała autorka ksiązki. polecam bardzo wszystkim parom a w szczególności kbietom mającym trudności z zajściem w ciąże i zrozumieniem dlaczego właśnie tak się dzieje. To bardzo ważne ażeby zrozumieć zamysł Pana Boga.Pozdrawiam

autor opinii: Monika

książka godna polecenia

Bardzo wartościowa książka, pokazująca rzeczywisty sposób przeżywania sytuacji braku możliwości posiadania swojego dziecka i dojrzałości do podjęcia decyzji o adopcji. Naprawdę polecam

autor opinii: MF

Trudna miłość

Witam. Jesteśmy małżeństwem od 3 lat, od 2 staramy się o dziecko. Z medycznego punktu widzenia wszystko jest ok... przeglądając stronę adonai trafiłam na książkę "Czekając na dziecko", po przeczytaniu opinii, zdecydowałam się ją kupić i przeczytać. Jestem pełna podziwu dla autorki i jej męża odnośnie tego co razem przeszli. Jednak ta książka po części odebrała mi nadzieję na urodzenie naszego dziecka...zamiast mi pomóc jeszcze bardziej mnie zdołowała. Nie chce być źle zrozumiana, zawiera bardzo wartościowe rzeczy....tylko myślę sobie, że skoro bohaterowie nie doczekali się biologicznego dziecka, to czy my się doczekamy?, Boże jaki jest Twój plan?... dlaczego moje wszystkie koleżanki, przyjaciółki, mają dzieci lub się spodziewają, a mnie ta łaska omija?

Pozdrawiam

autor opinii: Monika

Czekając na dziecko

Książka oddająca głębię dramatu niemożliwości poczęcia dziecka,piękna i poruszająca.Oddaje huśtawkę uczuć od nadziei do zwątpienia, Autorka szczerze wadzi się z Bogiem, ale ufa Mu i w końcu poddaje się Jego planowi na życie.I nareszcie jest szczęśliwa.Końcowych zapisków nie da się czytać bez łez wzruszenia.Autorka staje się bliska sercu i spontanicznie otacza się ją modlitwą .

autor opinii: Ewa Zajchowska

Czekając na dziecko

Książka bardzo pomocna dla wszystkich, którzy borykają się z problemem niepłodności. Szczególnie dla ludzi wierzących. Wiele osób znajdzie w niej historię podobną do swojej. Pozwoliła mi zrozumieć, że wszystko w życiu jest po coś...

autor opinii: Karolina

Matka Boża z Jamnej

Witam, jestem tylko facetem ,ale chciałem wam przyszłym Matkom coś zasugerować i jakoś pomóc .Przez 3-4 lata starałem się z żoną o dziecko bez skutku. Naprawdę zrobiliśmy medycznie i finansowo co w naszej mocy , kiedy już lekarze rozłożyli ręce z bezsilności , zaczęliśmy prosić Matkę Bożą o pomoc, aż trafiliśmy do kościoła na Jamnej przed obraz Matki Bożej Niezawodnej Nadziei. Słyszeliśmy że wiele rodziców otrzymało od Niej pomoc. Pojechalismy na msze i gorąco prosiliśmy , wpisalismy nasza prośbe do Księgi. Niedługo potem okazało sie ze drugie serduszko bije w brzuchu mojej żony . Droga do szczescia jednak jeszcze byla dosc trudna po 8 miesiacach odkleiło się łożysko , w ostatniej chwili zawiozłem żone do szpitala, nie bylo symptomow odklejenia , zadnego krawienia , godzina zwłoki oznaczłaby smierć. Maryja jednak nie pozwoliła umrzeć synkowi, pozwoliła mu zyc i pozwoliła mu wyzdrowiec po długich miesiacach w szpitalu i niedotlenieniu. Jest przy nas pomimo wszystko . Jedzcie do Jamnej i wpiszcie swą prośbe , w modlitwie ofiarujcie cierpienie , nie traćcie wiary. Cierpienie ma sens. Wiara ma sens.

autor opinii: Damian

bardzo dobra

Ksiazka latwa w czytaniu, pochlaniajaca, dajaca duzo do myslenia, pelna nadziei, ze Bog nie zostawi nikogo w potrzebie, zwlaszcza jesli sie modli i w modlitwie zawiera prosby. Polecam ja innym

autor opinii: Anna Haunolder

POLECAM

Książka warta przeczytania.Napisana w formie pamiętnika. Polecam wszystkim osobom. Dla starających się obowiązkowa lektura Momentami czułam jakbym czytała o sobie. A dla osób których problem niepłodności nie dotyczy , by choć troszkę postarali sie zrozumieć osoby walczące o dziecko. KSIĄŻKĘ POLECAM :)

autor opinii: Anna

Książkę przeczytałam od razu, tak mnie wciągnęła. Wywołała również łzy wzruszenia, bo przecież historia tej pary jest tak podobna do naszej. Będę ją polecać wszystkim znajomym. Jednak jedno zdanie w tej książce bardzo mi się nie podobało i nie jest prawdą: to, że osoby które leczyły się na depresję nie mogą starać się o adopcję. Sama przeżyłam ciężką depresję z powodu tego że nie mogę mieć dziecka, leczyłam się nawet, ale to nie skreśla moich szans na adopcję! Depresja to choroba XXI wieku, a wszystkie dziewczyny starające się o dziecko prędzej czy później w nią wpadają! Myślę, że w tej kwestii należy się sprostowanie.

autor opinii: Magdalena

samo życie

przeczytałam książkę niemal jednym tchem, jakbym czytała o sobie- bunt, złość, bezradność i próby pogodzenia się z tym, czego nijak nie można zrozumieć. warto przeczytać, żeby przekonać się, że nie tylko mnie to dotknęło, a także, ze moje emocje, zwątpienia i powstania są naturalne i normalne

autor opinii: Barbara

Polecam

Książka dla wszystkich, którzy maja problemy z poczęciem dziecka lub zastanawiają się nad adopcją.

autor opinii: Ania

Bardzo wzruszająca książka. Czytając ją czułam się tak jakby to moją historię opisywano. Dzięki tej książce każdy może poczuć to co czują pary starające się o ukochane dziecko

Książka bardzo przydatna dla ludzi wierzących. Znajduje się w niej dużo modlitw, dzięki którym może stać się cud:)

Pozytywna

Książka bardzo wciągająca, ciekawa, poruszająca i wzruszająca. Powinien ją przeczytać każdy. Może wtedy mniej osób byłoby przeciwnikami in-vitro. POLECAM!

autor opinii: Anna Minta

Czekając na...

Bardzo lubię czytać historie ludzkie, zwłaszcza te trudne, te, które zostaną mi w pamięci i o których będę jeszcze długo opowiadać znajomym oraz te, które są mi bliskie. Książka "Czekając na dziecko" to pamiętnik walczącej kobiety, która tak bardzo chce być mamą. W końcu jej się to udaje, choć nie w taki sposób jak na samym początku tej trudnej drogi pewnie myślała.
Pamiętnik mnie urzekł dlatego, że czytając ma się poczucie, że to naprawdę pamiętnik, a nie tekst napisany pod publikę.

"Czekając na dziecko" dlatego tak mnie urzekło, ponieważ są jasno i wyraźnie pokazane sprawy wiary, przekonań autorki.

W końcu pamiętnik ten dlatego stał mi się bliski, ponieważ autorka czekała tyle czasu na potomstwo, troszkę podobnie jak ja. Jednak ja zostałam mamą w sposób naturalny. Podobieństwo też w jakiś sposób dotyczy naszych pociech. Adopcyjny syn autorki został wybrany przez Boga, by być jej synem, natomiast mój syn też został wybrany... lecz po to, by poprzez swoją bardzo ciężką niepełnosprawność jego mama, czyli ja, jeszcze bardziej utwierdziła się w swojej wierze.

Trudne sprawy nie zawsze powodują odwrócenie się od tego na górze. Trudne sprawy często powodują, że dopiero przekonujemy się, że nasza wiara potrafi być silna, musi być silna i jest silna.

autor opinii: Halina Ryszkaniec

Lektura obowiązkowa!

Polecam!!!!
Lektura obowiązkowa dla wszystkich Duszpasterzy Rodzin, Doradców życia Rodzinnego, instruktorów Napro i marzyłoby mi się, żeby i ginekologów! I dla pracowników Ośrodków Adopcyjnych też!!!
Dziękuję za tak osobisty, bogaty, czytelny, wzruszający pamiętnik walki!

autor opinii: Magda

Książka rewelacja! dostałam ją dzisiaj i juz przeczytałam,okazało sie jakby była o mnie.dziekuję. Polecam

autor opinii: Anna Gostyńska

wzruszająca

Dla osób borykających się z problemem niepłodności...

autor opinii: Maja

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Adam Marszałek
Autor: Katarzyna Jarosz
Rok wydania: 2013
Ilość stron: 199
EAN: 9788378210498
ISBN: 978-83-7821-049-8
ID: 445219

Dowiedz się więcej o tej książce

Zobacz również

Zajrzyj do książki Czekając na dziecko Czekając na dziecko
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...