TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Czy jesteśmy sami we Wszechświecie?

Autor stawia sobie ambitne zadanie, aby rozszyfrować nasze pełne niewytłumaczalnych wydarzeń i zagadek życie używając wyłącznie naukowej metodologii, nie odnosząc się do sił nadprzyrodzonych. Nie przyjmuje jednak wielu obecnych naukowych tez, które uważa za naiwne, uproszczone, a przede wszystkim nieudowodnione. Również nie akceptuje kanonów religijnych, które nie potrafią wytłumaczyć w przekonujący, niekolidujący z nauką sposób tego, co działo się na Ziemi.

Wychodząc z założenia, że nikt nie ma monopolu na wiedzę i często prawda leży pośrodku, proponuje "trzeci światopogląd", który opiera się na podwalinach naukowych, ale nie odrzuca istnienia Boga. Książka ta przedstawia logiczną drogę prowadzącą do powstania tego nowego światopoglądu zaczynającą się w Fatimie, a kończącą się na określeniu nowej roli człowieka we wszechświecie.

Takie mistyczne wydarzenia, jak powstanie religii i cel ludzkiego życia, które do tej pory należały do domeny wiary i filozofii, są przedstawione w zupełnie nowym świetle. Wiele zagadkowych wydarzeń, między innymi powstanie pierwszych cywilizacji czy upadek Hitlera i komunizmu jest wyjaśnione inaczej niż zazwyczaj i bardziej przekonywająco.

Wojciech Kulczyk z wykształcenia jest inżynierem elektronikiem i fizykiem i przez prawie pół wieku zajmował się pracami badawczymi i rozwojowymi. Poza pracą zawodową fascynują go takie zagadnienia jak: pochodzenie życia na Ziemi, powstanie oraz cel życia, a także rozwój świadomości człowieka, którym poświęcił wiele lat studiów, co zaowocowało powstaniem niniejszej książki.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Petrus
Autor: Wojciech K. Kulczyk
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 352
Wymiar [mm]: 140x200
EAN: 9788377200018
ISBN: 978-83-7720-001-8
ID: 209605

Zobacz również

Czy jesteśmy sami we Wszechświecie?
49.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 24h
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...