TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dobre drzewo. Opowieść o Ludwiku i Zelii Martin, rodzicach św. Teresy od Dzieciątka Jezus

Ocena:
(1 opinii)

Małżeństwo Martin ukazuje nam ponadczasowe cechy wspaniałych małżonków i rodziców: ich cierpienie i codzienny trud, które są wpisane w ludzkie życie, wskazują poprzez codzienność drogę do świętości.

Książka może stać się pomocna dla wielu współczesnych małżonków w podejmowaniu życiowych decyzji.

O. Mieczysław Kluz urodził się w 1925 roku w Krakowie. Uczył się w prywatnym Gimnazjum Karmelitów Bosych w Wadowicach. W 1940 roku wstąpił do Zakonu, gdzie otrzymał imię Władysław od Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Po studiach filozoficzno-teologicznych wyjechał do Lublina. W połowie lat pięćdziesiątych rozpoczął studia w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim z zakresu prawa kanonicznego, które ukończył obroną pracy doktorskiej w 1960 roku i przeniósł się do Wadowic. W Niższym Seminarium Karmelitów Bosych w Wadowicach uczył literatury polskiej oraz prawa, podejmując pierwsze próby literackie.

„Dobre drzewo” to debiut, w którym autor na wzór Plutarcha z Cheronei wciąga nas w równolegle historie wszystkich członków rodziny Martin, które przecinają się w niezwykle realistyczny sposób. Czytelnik jest świadkiem osobistych rozmów i myśli, a nawet towarzyszy tej wyjątkowej rodzinie w drodze do świętości. Lektura obowiązkowa dla żon i mężów, matek i ojców, córek i synów.

Opinie naszych Klientów (1 opinii)Napisz swoją opinię

Polecam

Bardzo ciekawa lektura. W połączeniu z " Korespondencją rodziną" stanowi bardzo głęboki obraz rodziny Martin. Może stanowić doskonałe źródło wiedzy, jak postępować aby nasze życie było bogatsze, piękniejsze i przepełnione Bogiem.

autor opinii: Anna K.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo Karmelitów Bosych
Autor: Władysław Kluz OCD
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 368
Wymiar [mm]: 130x200
EAN: 9788376043913
ISBN: 9788376043913
ID: 354983

Zobacz również

Dobre drzewo. Opowieść o Ludwiku i Zelii Martin, rodzicach św. Teresy od Dzieciątka Jezus
Książka niedostępna
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...