TOP 50 - szczególnie polecamy!

KLIKNIJ i zobacz już teraz!

O książce

Dobry papież. Jak stał się świętym i odnowił Kościół

Człowiek, który zapoczątkował nową erę w historii Kościoła XX wieku!

Jan XXXIII był niezwykłą postacią, którą otaczała aura pokory i świętości. Jednocześnie stał się rewolucjonistą, pragnącym zmodernizować Kościół, który tkwił w marazmie od stuleci. Taki obraz papieża Jana XXIII wyłania się z proponowanej publikacji.

Stanowi ona próbę zrozumienia fenomenu Jana XXIII, powszechnie nazywanego "Dobrym Papieżem", który zdecydowanymi działaniami - Sobór Watykański II, działalność na rzecz ekumenizmu i pokoju - doprowadził do zmian, które przekształciły Kościół i współczesny świat.

Greg Tobin z dużym zaangażowaniem ukazuje nastrój epoki zmagającej się z powojennym chaosem, komunizmem i konfliktami międzynarodowymi. Taka atmosfera nie sprzyjała Kościołowi, dlatego sporym zaskoczeniem okazał się papież, który mimo chłopskiego pochodzenia doskonale radził sobie w świecie wielkiej polityki.

Niezwykłe jest to, że prosty kapłan, wychowywany w duchu "starej epoki", potrafił tak mocno wpłynąć na Kościół, by poprowadzić go ku wyzwaniom współczesności i koniecznym zmianom.

Autor próbuje odpowiedzieć na pytanie, dlaczego duchowa spuścizna Jana XXIII jest nadal aktualna i ważna dla Kościoła. Obok poważnych tematów dotyczących historii i teologii tekst zawiera ciekawe informacje i anegdoty, które uprzyjemniają lekturę.

Informacje techniczne

Oprawa: miękka
Wydawca: Wydawnictwo M
Autor: Tobin Greg
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 290
Wymiar [mm]: 140x203
EAN: 9788375957457
ISBN: 978-83-7595-745-7
ID: 287259

Zobacz również

Dobry papież. Jak stał się świętym i odnowił Kościół
34.99 zł
  • Wysyłamy w ciągu 1-3 dni
  • Dostawa za jedyne 8.90 zł
    - sprawdź
Gwarancja satysfakcji
Mogą Cię również zainteresować książki...